393,63 Ft
461,15 Ft
69,923 $

Szabó Szebasztián ismét Európa-bajnok

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 50 méter gyorson a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

Fotó: Unsplash/Serena Repice Lentini

A 25 éves magyar versenyző – aki szerdán 100 méter pillangón diadalmaskodott – a legjobb idővel került a fináléba, ahol fantasztikusan kapta el a rajtot és a fordulónál már az élen haladt, végül egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött. Ez mindössze négy századdal maradt el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától.

„Nagy élmény volt újra a dobogó tetején állni, de még csak félúton vagyunk ezen az Európa-bajnokságon, folytatom a munkát. Az ötvenhez mindennek össze kell állnia, jól sikerült a rajt, egy picit más technikával úsztam, ami úgy néz ki, bejött, hiszen úszásról úszásra javítottam” – mondta az M4 Sportnak Szabó és hozzátette, szeretné nagymedencére is átvinni ezt a számot, amely szerepel az olimpiai programban. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

Szabó önmaga, és a magyar küldöttség második érmét szerezte a tatár fővárosban.