Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,74 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
460,05 Ft
Bitcoin
70,230 $

Rég járt múzeumban? A Magyar Nemzeti Múzeum most otthonáig viszi a kiállítást

A Magyar Nemzeti Múzeum jóvoltából, a késői római császárkor egyik legjelentősebb leletének kiállítását tekinthetjük meg otthon: a Seuso-kincset.

Belföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Magyar Nemzeti Múzeum jóvoltából, a késői római császárkor egyik legjelentősebb leletének kiállítását tekinthetjük meg otthon: a Seuso-kincset.

Mivel a hazánkban érvényes korlátozások egészen leszűkítik a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeinket, a Magyar Nemzeti Múzeum és a Szépművészeti Múzeum kollaborációjának hála, senki sem marad ki a múzeumlátogatásból. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

„A lelettel kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre is választ kapunk, de tájékozódhatunk a korban és összetételben hasonló kincsleletekről is, amelyek kinézete és története szintén különleges. És nem maradt ki a krimibe illő modern kori története sem”

írja a Magyar Nemzet.

A római császárkorból fennmaradt 14 ezüstedény és rézüst a valaha talált kincsleletek csúcsa. A leletre az 1970-es években bukkantak Kőszárhegy környékén. Kalandos történetéhez tartozik, hogy első megtalálójának az életébe került a kincs, melynek egy időre nyoma is veszett, később pedig a nemzetközi műkincspiacon bukkant fel.

Ezt követően a kincs egy brit befektetőcsoport birtokába került, azonban a valódi eredetpapírok hiányában nem tudták továbbértékesíteni, így a lelet hosszú éveken át tartó pereskedések és árverési kudarcok áldozatává vált. Legnagyobb örömünkre, a magyar állam sikeres megállapodásra jutott az angolokkal, minek következményeképp a kincs két részletben, 2014-ben és 2017-ben került vissza hazánkba.

A Seuso-kincs tárlatán felül megtekinthetjük Az Arisztokrácia világa című virtuális kiállítását is, mely több részre oszlik. Az oldalon nagy valószínűséggel minden műkedvelő megtalálja a számára legideálisabb tartalmat, ugyanis nem csupán szöveges leírást olvashatunk, az online kiállítást ugyanis gazdag képanyaggal, műtárgyfotókkal és infografikákkal látták el a szervezők.