Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,56 Ft
Euró
393,36 Ft
Font
457,23 Ft
Bitcoin
66,946 $

Összeomlás szélére került a magyar oktatási rendszer a kötelező oltás bevezetése miatt

A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, Gosztonyi Gábor elmondta, az egységes szabályozás hiánya idézhette elő azt az állapotot, hogy az oltatlan pedagógusok taníthatnak az egyházi és magánintézményekben.

MTI/Balázs Attila
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma adataik alapján a köznevelésben dolgozó mintegy 78 ezer pedagógus 94 százaléka vette fel a védőoltást, 3 százalékuknak orvosi ellenjavallata, 1 százalékuknak miniszteri mentesítése van, 1 százalékuk van betegállományban, és csak 1 százalék azoknak az aránya, akiket fizetetlen szabadságra küldtek – írta a Népszava.

A lapnak nyilatkozó Gosztonyi közölte, ez a tájékoztatás nem teljes, hiszen a szakképzésben dolgozó oktatók az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz tartoznak, így a közülük fizetés nélküli szabadságra kényszerültek száma ebben nincs benne. A PSZ alelnöke szerint arányuk valamivel magasabb lehet az EMMI által közölt 1 százaléknál. Soron kívül Helyszíni fotókon a Vácnál történt baleset, teljes útzár az M2-es autóúton

A szakember hozzátette, az oltást elutasító pedagógusok közül sokan már novemberben, decemberben önként távoztak állásukból, nem várták meg, amíg fizetés nélküli szabadságra küldik őket.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének választmányi tagja szintén úgy tudja, akiknek az oltás alól mentesítési kérelme elbírálásra vár, egyes helyeken taníthatnak, máshol viszont nem.

Nagy Erzsébet kiemelte, a január 3. után beadott kérelmeket elutasítják, pedig erre sem a vonatkozó rendeletben, sem a miniszteri levélben nem volt megszabva határidő. Vannak olyan iskolák is, ahova  a hiány pótlásáta tanárszakos egyetemistákat próbálnak toborozni; a PDSZ szerint ez azt is jelzi, hogy nem ideiglenes problémáról van szó.