Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Moszkva által beiktatott herszoni kormányzó evakuálásra szólította fel a lakosokat

A Moszkva által beiktatott herszoni kormányzó evakuálásra szólította fel a lakosokat

placeholder

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

Az Oroszország által beiktatott herszoni kormányzó evakuálásra szólította fel a lakosokat, mondván, azonnal el kell hagyniuk a területet az ukrán ellentámadás miatt.

A Telegramra feltöltött videójában Vlagyimir Saldo, az Oroszorszg által beiktatott herszoni kormányzó közölte, azt javasolta a herszoni régió minden lakosának, hogy menjenek el másik régiókba, hogy megvédjék magukat a rakétacsapásoktól.

A cikk a videó után folytatódik

A Guardian jelentése szerint Saldo hozzátette, ezzel együtt Oroszországtól kér segítséget, hogy megszervezze az evakuálást, kijelentve, hogy „tudjuk, hogy Oroszország nem hagyja magára a sajátjait”.

A kormányzó bejelentése egy nappal azt követően érkezett, hogy Kijev bejelentette, öt települést foglalt vissza Herszon régióban, a nagyszabású ellentámadás keretében. Mint ismert, Herszon egyike azon négy ukrajnai régiónak, melyet Oroszország a közelmúltban illegitim módon annektált.

A következő cikkhez görgess lejjebb