Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,15 Ft
Euró
394,34 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,038 $

Óriási áttörés: tudósok megtalálhatták a koronavírus gyenge pontját

Kutatók azt állítják, végre fényt deríthettek a COVID-19 fertőzést okozó Sars-CoV-2 vírus azon funkcióira, amelyeket sikeresen megtámadva semlegesíthetővé válhat a kórokozó.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Kutatók azt állítják, végre fényt deríthettek a COVID-19 fertőzést okozó Sars-CoV-2 vírus azon funkcióira, amelyeket sikeresen megtámadva semlegesíthetővé válhat a kórokozó.

Az ACS Nano tudományos folyóiratban múlt héten megjelent tanulmányból megtudhatjuk, hogy a vírus egészséges sejtekhez való kapcsolódását elősegítő tüskefehérjékhez közeli apró régióról lehet szó. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

A felfedezést a Northwestern Egyetem biológusai tették, ahhoz viszont nem árt némi biokémiai tudás, hogy megértsük, pontosan miként is működik ez a folyamat.

A molekulák, proteinek és sejtek közti mikroszkopikus interakciók alapjául minden esetben az elektrosztatika szolgál. Az ellentétes töltések következtében a részecskék ugyanúgy vonzzák és taszítják egymást – ezt éppen úgy kell elképzelnünk, mint a mágnesek esetében.

A koronavírus korábban említett apró régiója – ami mindössze 10 nanométerre található a fertőzésben kulcsszerepet játszó tüskeproteintől – pozitív töltéssel rendelkezik. Mivel az emberi szervezet sejtjeinek receptorai negatív töltéssel bírnak, az elektrosztatikus erők hatására könnyen összekapcsolódnak, és egy szoros kötés jön létre, a vírus pedig azonnal károsíthatja a szöveteket.

Ez a gyenge pont emberi szemmel láthatatlan, azonban a 10 nanométer az elektrosztatikus kölcsönhatások szempontjából igencsak nagy távolságnak számít, ezért megbolygatásával megálljt parancsolhatnának a koronavírus közvetlen támadásának.

A tudósok sikeresen blokkolták a régiót negatív töltésű molekulák adagolásával, így a Sars-CoV-2 képtelen volt hozzákötődni az egészséges sejtekhez. Sajnos még rengeteg időbe telhet el addig, amíg ezt a módszert potenciális kezeléssé tudják alakítani, mivel nagyon nehéz működésbe hozni ezeket a folyamatokat, azonban a jövőben nem kizárt, hogy ezzel az érdekes trükkel is kísérletezni fognak vakcinák helyett.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/ugyanugy-terjeszthetik-a-gyerekek-a-koronavirust-mint-az-egyszeru-megfazast/