Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Orbán Viktor bejelentésre készül

A magyar kormányfő fontos bejelentésre készülhet, szerdán pedig kormányülést tart, amit Kormányinfó követhet.

...svg content...Fotó: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor magyar (k) és Bart de Wever belga miniszterelnök az Európai Unió védelmi képességének témájában tartott egynapos informális EU-csúcstalálkozón a brüsszeli Egmont-palotában 2025. február 3-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Belpolitika

Kiss László

Szerkesztő

Orbán Viktor miniszterelnök visszatért Brüsszelből, ahol többek között a NATO első emberével is egyeztetett. Donald Trump amerikai elnök beiktatásával felgyorsultak az események, és a kormányfő is azt mondta, pillanatok alatt állította a feje tetejére a világot az USA vezetője, aki vámokat tervez kivetni az EU-ra.

Ursula von der Leyen felkészült a kemény tárgyalásokra Trumppal, nem akarják hagyni magukat. Nem lesz könnyű dolga a Bizottság elnökének, mert Trump rendkívül határozott, és Mexikót, valamint Kanadát már meggyőzte. Most Kínával teheti meg ugyanezt, akik szintén ellenvámokat vethetnek ki, de addig még van pár nap.

A magyar miniszterelnök a kormány legfontosabb tagjaival egyeztetett kedd délután, holnap pedig kormányülést tartanak, melynek ideje alatt nagy döntések születhetnek. Ennek kapcsán utalt arra Orbán Viktor, hogy bejelentések következhetnek. „Felkészülés a holnapi kormányülésre. Részletek hamarosan!” – üzent Orbán Viktor többek között Rogán Antal és Gulyás Gergely társaságában, háttérben a belvárossal.

Trump terve kiboríthatja az atomfegyvereket birtokló Észak-Koreát

Trump terve kiboríthatja az atomfegyvereket birtokló Észak-Koreát

Észak-Koreára más idők várhatnak Donald Trump visszatérésével, hiába találkozott korábban az elzárt ázsiai ország vezetőjével, ami történelmi volt.

Beindult a Debrecen az NB1-ben, az MTK-t is legyőzték Dzsudzsákék

Remek formában van a Debrecen, akik hosszú idő után elmozdultak a kiesőzónából, már a Zalaegerszeg van a helyükön a Kecskemét előtt a tabella legvégén.