Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,21 Ft
Euró
393,53 Ft
Font
457,49 Ft
Bitcoin
66,631 $

Újabb lépést tett az OpenAI, jön a GPT-4

Az OpenAI nevű startup kedden jelentette be, hogy elérhetővé teszi erősebb mesterséges intelligencia-modelljét, a GPT-4-et, ami „emberszerű” technológiával segíti a céget támogató Microsoftot a Google elleni küzdelemben.

Illusztráció. Forrás: Unsplash
Smart

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Előzmény:

 

Az OpenAI, akik a népszerű chatbotot, a ChatGPT-t is megalkották, egy blogposztban írtak a legújabb technológiáról, amely a szövegek mellett már képek alapján is képes tartalmat generálni. A szöveges részt a ChatGPT Plus-előfizetők mellett szoftverfejlesztők számára teszik elérhetővé, míg a kép alapú generálás egyelőre csak ízelítőként van jelen, írja a Reuters.

Az Alphabet Inc. alá tartozó Google is bejelentést tett kedden egy „varázspálcáról”, amellyel együttműködési szoftverük gyakorlatilag bármilyen dokumentumból vázlatot tud készíteni, napokkal azelőtt, hogy a Microsoft hasonló szolgáltatása megjelent volna a Wordhöz. Soron kívül Kiürítettek egy budapesti általános iskolát, 30-35 gyereket vittek kórházba

Az OpenAI bemutatója szerint legújabb modelljük egyes esetekben hatalmas előrelépés a GPT-3,5-höz. Az Egyesült Államok joghallgatóinak záróvizsgáján az új modell a tesztet elvégzők felső 10%-a köré jutott volna, míg az előző modell megbukott volna.

A cég szerint a két verzió között „a különbség akkor mutatkozik meg, amikor a kért feladat összetettsége elér egy bizonyos határt.” Hozzátették azt is, hogy „a GPT-4 megbízhatóbb, kreatívabb és sokkal kifinomultabb utasításokat is képes kezelni.”

A modell bemutatóján Greg Brockman, az OpenAI elnöke azt mutatta be, hogyan tud a mesterséges intelligencia egy kézzel megrajzolt vázlat alapján elkészíteni egy weboldalt, de az is kiderült, hogy akár az adóbevallásban is tud segíteni.

A cég vezérigazgatója, Sam Altman Twitteren „a legügyesebb és legösszeszedettebb” modelljüknek nevezte a GPT-4-et, „bár még vannak hibái.” Az új verzió 82%-kal kisebb eséllyel reagál a nem megengedett tartalmak generálására elődjénél és 40%-kal jobb eredményekkel képes tényeket megosztani – a „hallucinációk”, avagy a téves információk megosztása komoly kihívás minden hasonló program esetében.