393,77 Ft
457,11 Ft
63,812 $

Legendás olasz bíró adott magyarázatot a maratoni hosszabbításokra

Ha így folytatjuk, néhány mérkőzés két és fél félidőből fog állni, Pierluigi Collina szerint ezért van ennyi hosszabbítás.

MTI/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Bense Róbert

A szúrós tekintetű, tarkopasz bíróra valószínűleg még nagyon sokan emlékeznek, Collina a FIFA játékvezetői bizottságának elnökeként közölte, mi indokolja a 10-15 perces ráadásokat Katarban.

„Ha több aktív játékidőt szeretnénk, készen kell állnunk arra, hogy sok lesz a hosszabbítás. Gondoljanak egy olyan mérkőzésre, ahol három gólt szereznek, egy ünneplés általában másfél percig tart, így három góllal négy-öt perc megy el” – magyarázta Collina. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Azt szeretnénk, ha pontosan kiszámolnánk a hosszabbítást minden félidő végén” – tette hozzá. Collina egyébként már hetekkel a világbajnokság kezdete előtt figyelmezetett arra, hogy a megszokottnál jóval hosszabb ráadások várhatók – írta az Eurosport.

Így aztán a 100-110 perces mérkőzések egyáltalán nem számítanak meglepőnek ezentúl, amit az Anglia – Irán meccsen is tapasztalhattunk, ahol 24 perc volt a két félidő hosszabbítása.

De lehetne említeni az Argentína – Szaúd-Arábia találkozót is, ahol csak a második játékrészben 15. perccel játszottak többet a csapatok, igaz, mindkét mérkőzésen voltak hosszú ápolást igénylő sérülések is.

Folytatódik az árcsökkentés a Lidl-nél, újabb 60 termék árát vitték lejjebb tartósan

Az áruházlánc már több mint 600 termék árát csökkentette az árcsökkentési programja keretében, amihez április elejétől újabb 60 árucikk csatlakozott.