Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,60 Ft
Euró
393,61 Ft
Font
458,18 Ft
Bitcoin
64,371 $

Októberre kész lehet a kínai koronavírus elleni vakcina

A távol-keleti ország akár már két hónap múlva elkészítheti világon először a régóta várt oltóanyagot, amelyből először Brazília és a Fülöp-szigetek kaphat bizonyos mennyiségű dózisokat.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A távol-keleti ország akár már két hónap múlva elkészítheti világon először a régóta várt oltóanyagot, amelyből először Brazília és a Fülöp-szigetek kaphat bizonyos mennyiségű dózisokat.

A Kínai Nemzeti Biotec Csoport (CNBG) csütörtökön bejelentette, hogy partnerével, a Pekingi Biológiai Termékek Intézetével közösen fejlesztett vakcinájuk sikeresen átesett a hivatalos ellenőrzéseken. Soron kívül A sok építkezés miatt tovább pusztult a Balaton nádasállománya

A Global Times értesülései szerint az állami kézben lévő CNBG megkapta az engedélyeket az ellenanyagok legyártására, melyekből októberre összesen 220 millió adag készülhet el.

Tao Lina, sanghaji vakcinafejlesztő elmondta, először az egészségügyben dolgozó alkalmazottaknak, valamint a repülőterek és határátkelők szakmai stábtagjainak fogják beadni az ellenszérumokat.

„Lehetséges, hogy Kínának már október végére lesz egy hatékony koronavírus-vakcinája, hiszen már több potenciális oltóanyag-jelölt is a tesztelések harmadik fázisában jár, a biztonságuk és mellékhatásaik megfigyeléséhez pedig csupán egy hónapig tartó vizsgálatok szükségesek.”

tette hozzá Tao.

Tao megerősítette, hogy Kína stratégiai utánpótlásainak feltöltése után más országoknak is szállíthatnak a vakcinából. A Sinopharm mindeközben elkezdte a kísérletek utolsó szakaszát Brazíliában, hamarosan indítványozhatják a szer hatósági jóváhagyását is – számolt be róla a Reuters hírügynökség még július 30-án.

A CNBG készítményét eddig az Egyesült Arab Emirátusokban tesztelték 15 ezer helyi önkéntesen, és eddig teljesen veszélytelennek és hatékonynak bizonyult.

A német BioNTech és kínai partnere, a Shanghai Fosun Pharmaceutical múlt vasárnap hivatalos közleményükben arról tájékoztatták a nyilvánosságot, hogy az mRNS alapú technológiával megalkotott BNT162b1 védőoltásuk 72 kísérleti alanynál pozitív eredményeket mutatott.

Hongkongi és makaói kutatók szintén áttörésről számoltak be a rekombináns COVID-19 ellenszérumuk kapcsán, amelyet alacsonyabb költségek mellett tudnak majd tömeggyártani.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/koronavirus-soha-nem-volt-ennyire-tragikus-a-helyzet-braziliaban/