Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
352,79 Ft
Euró
393,87 Ft
Font
468,61 Ft
Bitcoin
63,049 $

Az Egyesült Királyság elvetette, Németország átvenné az ötletet: Ruandába küldenék a menedékkérőket

Hosszas huzavona után végül az Egyesült Királyság elvetette a ruandai tervet, úgy tűnik azonban, hogy Németországnak megtetszett az ötlet.

...svg content...Fotó: Unsplash/Barbara Zandoval A kép illusztráció.
Európa
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Sajtóértesülések szerint Németország azt fontolgatja, hogy menedékkérőket küldjön Ruandába, alig néhány héttel azután, hogy az Egyesült Királyság hasonló tervét elvetették. Joachim Stamp német migrációs miniszter szerint a Németországból kitoloncolt embereket oda küldhetnék, amit korábban az Egyesült Királyság migrációs programjához szántak.

A német politikusok egyre nagyobb nyomás alatt állnak, hogy hatékony megoldást találjanak az illegális bevándorlás kezelésére, különösen a közelmúltbeli solingeni terrortámadás után, melynek során egy szíriai állampolgár három embert megölt. Végül az Iszlám Állam vállalta magára a támadást, ami csak tovább növelte a feszültségeket Németországban. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Mint ismert, az Egyesült Királyság korábbi terve az volt, hogy a bevándorlókat Ruandába küldjék, hogy visszatartsák őket a La Manche-csatornán való átkeléstől. Csakhogy Sir Keir Starmer, az új brit miniszterelnök azonnal elvetette a tervet, amikor pártja hatalomra került. Ezzel szemben Ruanda jelezte, hogy kész tárgyalni Németországgal a menedékkérők befogadásáról.

Stamp javaslata szerint évente körülbelül 10 ezer embert fogadnának, főként az EU keleti határain át érkező menedékkérőket. Ugyanakkor a német kormány hivatalosan még nem foglalt állást az ügyben, és hangsúlyozta, hogy a menedékkérelmeket nemzetközi humanitárius jog alapján és az ENSZ felügyelete alatt kellene elbírálni.

A brit belügyminiszter, Dame Angela Eagle ugyanakkor figyelmeztette Németországot a ruandai terv átvételének veszélyeire, mondván, az Egyesült Királyságban ez nem bizonyult működőképesnek. Hozzátette, a brit kormány több százmillió fontot költött a tervre, de csupán négy embert sikerült rávenni arra, hogy önként Ruandába menjenek.