Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
458,15 Ft
Bitcoin
64,329 $

Magyar szakértői vélemény az esetleges negyedik hullámról

A TV2 vendége kitért az esetleges negyedik hullámra, illetve arról is beszélt, hogy az oktatásban milyen hatása lehet a vírusnak szeptembertől.

Fotó: Az amerikai Johnson & Johnson leányvállalata, a Janssen egyadagos koronavírus elleni vakcinája Gulyás Gábor nyíregyházi háziorvos rendelőjében 2021. június 16-án. MTI/Balázs Attila
Belföld

Hujber Dávid

Szerkesztő

Még mindig téma az esetleges negyedik hullám kialakulása, és a vélemények eltérőek. Vannak, akik szerint már nem lesz következő hullám, míg mások ennek az ellenkezőjéről beszélnek, de abban a többség egyetért, hogy az a hullám már nem lenne olyan intenzív, mint a korábbiak a beadott oltások miatt.

„Egyesek azt mondják, nem lesz negyedik hullám egyáltalán, az is elképzelhető, hogy a számok megállnak egy bizonyos szinten. Ez az úgynevezett napi esetszám, esetleg néhányan kórházba kerülnek, sajnálatos módon esetlegesen néhányan meghalnak, és ezzel fogunk továbbmenni. Ez is elképzelhető.” – reagált a téma kapcsán Szlávik János a Mokkában. Soron kívül Végre rájöttek a tudósok, honnan származhat a Föld körül keringő „minihold”

Szintén érdekes kérdés, hogy mi történik, ha a gyerekek visszaülnek az iskolapadba szeptemberben. Szlávik nem lát ebben igazán problémát, mivel korábban is össze voltak zárva a gyerekek a tantermekben, és olyan óriási esetszám-növekedésről nem hallhattunk az osztályokban.

„Azt eddig is láthattuk, ha össze voltak zárva egy tanteremben, olyan óriási esetszám-növekedés egy osztályban nem volt. Természetesen a fiatalok között is vannak megbetegedések, vannak súlyos megbetegedések, sokszor kórházba kerülnek.”

Szlávik szerint már Magyarországon is jelen lehet a delta variáns

„Olyan típusú járványt, amit például egy légúti fertőzés okoz egy iskolában, amikor a fél osztály kidől, és otthon marad, olyat nem látunk. A gyerekek valamivel kevésbé fertőznek másokat, persze haza lehet vinni a fertőzést, persze másik gyerek is elkaphatja, de az eddigi variánsok nem okoztak a gyerekeknél nagyobb járványokat.”

„Sajnos nem tudjuk, hogy mit csinál az indiai, vagy a brazil, vagy a dél-afrikai. Ezt majd az idő fogja megmondani.” – zárta le a válaszát Szlávik, aki az elmúlt egy évben rengeteg interjút adott a járványhelyzetről.