Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,01 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
460,59 Ft
Bitcoin
69,839 $

Egy volt brit vezérkari főnök szerint már most háborúban állnak Oroszországgal

A brit hadsereg egykori vezetője, Nick Houghton a parlament felsőházában beszélt arról, hogy ha nem is hivatalosan, de a szigetország már háborúzik Oroszország ellen.

Csasziv Jar, 2022. november 28. Megrongálódott lakóépület romjait nézik emberek a donyecki régióban lévõ Csasziv Jar településen 2022. november 27-én, miután az orosz légierõ csapást mért az ukrajnai idegenlégió ideiglenes állomáshelyére. Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivõje szerint a támadásokban mintegy száz külföldi harcos vesztette életét és hat páncélozott jármû semmisült meg. MTI/AP/Andrij Andrijenko
Európa

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Előzmény:

 

A brit fegyveres erők volt vezetője szerint Nagy-Britannia egyfajta „háborúban” áll Oroszországgal, bár nem abban a fajtában, amit a legtöbb ember a szó alatt ért. Nick Houghton, Richmond bárója 2013 és 2016 között volt védelmi miniszter, ma a brit parlamenti felsőházban beszélt arról, hogy Oroszország, valamint Nagy-Britannia és szövetségesei között szélesebb stratégiai konfliktus van.

A Sky News beszámolója szerint Houghton arról is beszélt, hogy ez a konfliktus taktikai lépésekből, valamint digitális, energetikai, élelmiszeripari és gazdasági szankciókból, dezinformációból, politikai gyilkosságokból és egyebekből áll. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

A volt vezérkari főnök szerint ezek megvívásához „nemzetközi rugalmasságra” van szükség, hozzátéve: „Attól tartok, Putyin még mindig azt hiszi, hogy nyerhet, vagy legalábbis egy számára előnyös békealkut tud kikényszeríteni.”

Houghton emellett azt is állította, az ukrajnai háború az országban tomboló megélhetési válság oka: „Attól tartok, hogy a társadalmat teljesen összezavarta a koronavírusról, Brexitről és a kormány gazdasági inkompetenciájáról szóló toxikus vitasorozat, holott a legjelentősebb tényező a megélhetési válságban az, hogy háborúban állunk, még ha nem is olyanban, amit a legtöbb ember felismer.”

Nagy-Britannia és más NATO-tagállamok eddig nem avatkoztak közbe közvetlenül az ukrajnai háborúba, hogy elkerüljék a teljes, nyílt háborút Oroszország ellen. Katonai és pénzügyi segélyekkel azonban segítik Ukrajnát és szankciókat is kivetettek az orosz államra.