Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
372,14 Ft
Euró
395,41 Ft
Font
462,64 Ft
Bitcoin
62,592 $

Most megtudhatod, valójában mennyi idős a Labradorod

A következő táblázat alapján könnyen megnézheted, hogy valójában hány esztendős a kutyád. Sajnos az ő idejük másképpen telik, mint az embereké.

Cool

A T-800-as

Szerkesztő
TÉMÁK

Mindenfajta túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a kutyák a Földünk egyik legkülönlegesebb teremtései, akik az életük során rengeteget adnak. Emiatt is szörnyű belebotlani a borzalmasabbnál borzalmasabb hírekbe, videókba és képekbe, melyek a bántalmazásukról, a halálukról szólnak.

Most azonban evezzünk egy kicsivel vidámabb vizekre, és nézzük meg, hogy valójában hány esztendős lehet a kutyánk, vagy kutyáink, akikkel együtt élünk, hiszen számukra másképpen, sokkal gyorsabban telik az idő. Soron kívül Pillanatok alatt árasztotta el a víz a dubaji repülőteret egy szokatlanul heves vihar után

Az évek során több számítási rendszer is megjelent ezzel kapcsolatban, kezdve azzal, hogy 1 emberi év 7 kutyaévet jelent. A lifehacker.com cikke azonban egy új számítási rendszert mutatott be, amit valamivel bonyolultabb megjegyezni, de egyúttal pontosabb választ is ad, közelebb kerülünk vele a valósághoz.

Az új formula kiszámításához a kutatók összehasonlították a Labradorok DNS-metilációját az emberek metilációjával. De mit is jelent ez a furcsa szó? A metiláció valójában egy, a szervezetünkben zajló összetett és bonyolult biokémiai folyamat, ami gyakorlatilag mindenben szerepet játszik, ami a test működéséhez kapcsolódik. Ez egyfajta pajzs számunkra, ami kontroll alatt tartja a DNS-ből fakadó hibákat, valamint azokat adott esetben kijavítja.

A képlet alapján pedig megkaptuk a végeredményt, mely minden eddiginél közelebb lehet a valósághoz, így megnézhetjük a különböző korú Labradorok valódi életkorát:

1 tényleges év: 31 kutyaév
2 tényleges év: 42 kutyaév
3 tényleges év : 49 kutyaév
4 tényleges év : 53 kutyaév
5 tényleges év : 57 kutyaév
6 tényleges év : 60 kutyaév
7 tényleges év : 62 kutyaév
8 tényleges év : 64 kutyaév
9 tényleges év : 66 kutyaév
10 tényleges év : 68 kutyaév
11 tényleges év : 69 kutyaév
12 tényleges év : 71 kutyaév
13 tényleges év : 72 kutyaév
14 tényleges év : 73 kutyaév
15 tényleges év : 74 kutyaév

Nyilvánvalóan a képlet fajtánként eltérhet, de ez az új számítás még mindig közelebb áll a valósághoz, mint a „7 éves szabály”. A különböző kutyák eltérő módon öregednek, és ezt a formulát csak egy fajtára dolgozták ki. Néhány terrier például 15-20 évet is képes élni, míg az olyan óriásfajták, mint a nagy Dán dogok átlagéletkora a 10 évet sem haladja meg.