Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,08 Ft
Euró
393,84 Ft
Font
460,12 Ft
Bitcoin
63,637 $

„Mindannyian el fogjuk kapni” – Egy nővér megrázó beszámolója a detroiti Henry Ford kórházból

Egy nővér beszélt a Business Insiderrel részletesen arról, milyen az élet az egyik legfertőzöttebb amerikai kórházban.

Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő
TÉMÁK

Ahogy tegnap beszámoltunk róla, az egyik detroiti kórház, a Henry Ford dolgozói közül már több, mint 700-an elkapták a koronavírust. Bár magában a városban még messze nem tetőzik a betegség, ha ránézünk New Yorkra, ahol kedden több, mint 74 ezer aktív eset volt, könnyű elképzelni, milyen irányt fognak venni a dolgok.

Erről beszélt egy, saját kérésre csak Douglas néven emlegetett nővér is, akit a Business Insider kérdezett meg arról, milyen állapotok uralkodnak most a kórházban. Douglas szerint egyelőre még bírják kapacitással a terhelést, de szintén New York számait felidézve aggodalmának adott hangot, hogy mi lesz később. Soron kívül Ez történik, ha gyakran fogyasztunk tojást

„Egyre több orvos, nővér, és egyéb dolgozó dől ki naponta, mivel elkapják a betegséget, és így nem jöhetnek be dolgozni. Az intenzív osztály hamar betelik nagyon beteg emberekkel. Ennél pedig csak rosszabb lesz, és mivel új kórházat nem tudunk építeni, az osztályokat alakítjuk át intenzívvé.” – mondja.

Douglas arról is beszélt, hogy a készleteik még nincsenek fogytán, de a félsz mindenkiben ott van, hogy ez nem mindig lesz így. A legtöbb felszerelést spórolás céljából elzárva tartják, egy ember napi egy maszkot használhat, ami miatt sokan aggódnak, hogy amennyiben véletlenül eltörik a sajátjukat, már nem kapnak újat.

Bár Douglas maga nem az intenzív osztályon dolgozik, elég rémisztő, amiről beszámolt. Elmondása szerint volt olyan 12 órás műszakja, aminek ideje alatt hárman hunytak el a kórházban, ami azért nagyon furcsa, mert vannak, akik sokkal enyhébb tünetekkel megússzák az egészet.

Arról is mesélt, hogy onnan látni, hányan vannak betegszabadságon, ha ránéz a beosztásra. Általában napi egy-két nyílt műszak szokott lenni a naptárban, manapság ez akár napi 6-7 is lehet. „Az a közmegegyezés, hogy a kórházban mindenki el fogja kapni. Arra kell figyelnünk, hogy ne adjuk tovább.”

Éppen ezért Douglas rutinjába bekerült, hogy amikor hazaér, a garázsban levetkőzik, fertőtleníti a ruháit, aztán egyenesen a fürdőbe megy, majd zuhanyzás után a szobájában barikádozza el magát, hogy óvja édesanyját. Szerinte az a legnagyobb kihívás, hogy pozitívak maradjanak, miközben távol kell maradniuk a családjuktól:

„Vannak orvosok, ápolók, akiknek újszülöttjeik vannak otthon, és emiatt a padláson alszanak. Aztán bejönnek munkába, és mindenki nagyon beteg, és a családjuk nem látogathatja őket a korlátozások miatt. Voltak, akik a haldokló szeretteiktől nem tudtak elbúcsúzni. Nehéz ennyi negatív energia közepette pozitívnak maradni. Szeretjük a munkánkat, szeretünk gondoskodni az emberekről, akiknek segítsége van szüksége… De ez őrli az embert.”