Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
458,15 Ft
Bitcoin
64,329 $

Melatoninnal megelőzhető és gyógyítható a koronavírus-fertőzés?

A Cleveland Clinic által készített legfrissebb tanulmányból kiderült, hogy az alvási ciklusért felelős hormon segítségével nemcsak a fáradtsággal és álmatlansággal kapcsolatos problémákat, hanem a COVID-19 fertőzést is orvosolni lehet.

Sydney, 2020. augusztus 19. Vegyész analitikus dolgozik az AstraZeneca brit székhelyű gyógyszergyártó vállalat székházában, Sydney-ben 2020. augusztus 19-én. Scott Morrison ausztrál miniszterelnök bejelentette, hogy az AstraZeneca és az ausztrál kormány közötti megállapodásnak köszönhetően az ausztrál lakosok a világon az elsők között fogják megkapni a koronavírus elleni vakcinát, amennyiben azt sikerül kifejlesztenie a cégnek. MTI/AAP/Dan Himbrechts
Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Cleveland Clinic által készített legfrissebb tanulmányból kiderült, hogy az alvási ciklusért felelős hormon segítségével nemcsak a fáradtsággal és álmatlansággal kapcsolatos problémákat, hanem a COVID-19 fertőzést is orvosolni lehet.

A PLOS tudományos magazinban közzétett kutatásban a Lerner Kutatóintézet jóvoltából kifejlesztett mesterséges intelligencia segítségével olyan gyógyszerek után néztek, amelyekkel hatástalanítani lehet a koronavírus kórokozóját. Soron kívül A sok építkezés miatt tovább pusztult a Balaton nádasállománya

A Cleveland Clinic meglévő COVID-19 adatbázisának analízise alapján kiderült, hogy a melatonin alkalmazásával 30 százalékkal csökkent a COVID-19 pozitivitási ráta a felnőtt lakosság körében.

Feixiong Cheng, a Celveland Clinic Orvosi Intézetének PhD hallgatója és a tanulmány társszerzője elmondta, bár az előzetes eredmények biztatóak, senkit sem buzdítana még arra, hogy szakorvosi javaslat nélkül melatoninszedésbe kezdjen:

„A nagyobb skálájú megfigyeléseken alapuló kutatások és a véletlenszerű kontrollcsoportokon elvégzett tesztelések kulcsfontosságú szerepet játszhatnak a melatoninkezelés potenciáljának felismerésében. Reméljük, hogy a COVID-19 pácienseknek a jövőben elérhetővé válik ez a terápia.”

A tudósok a Sars-CoV-2 gazdagénjei és -fehérjéi, valamint 64 különböző, súlyos kórlefolyású rendellenességek (pl. rosszindulatú daganatok, autoimmun betegségek, szív- és érrendszeri elváltozások) közötti összefüggéseket és korrelációkat vizsgálták meg. Rájöttek, hogy a koronavírus-fertőzés súlyos szövődményeihez tartozó szepszishez és légzőrendszeri elégtelenséghez köthető proteinek szoros kapcsolatban állnak a Sars-CoV-2 fehérjéivel.

Összességében tehát bebizonyították, hogy az autoimmun rendellenességek, a tüdőbetegségek és a neurológiai elváltozások közvetlen összefüggésben állnak a Sars-CoV-2 génjeivel és proteinjeivel, ezáltal pedig sikerült azonosítaniuk 34 gyógyszert a kezelésükhöz – közülük a legígéretesebb jelöltnek a melatonin bizonyult.

Kutatás: nem mindegy, milyen nemű az orvosunk

Meglepő megállapításokat tettek a szakértők a téma kapcsán.