394,13 Ft
460,14 Ft
64,651 $

Mekkora bevételt hoz az Atletico Madridnak a BL-részvétel?

A tegnap esti, Real Betis elleni 1-0-s győzelemmel véglegessé vált, hogy az Atletico Madrid zsinórban nyolcadik évben is a Bajnokok Ligájának résztvevője lesz, ami nem kicsit kifizetődő a klubnak.

Nagy Noel

A Real Betis elleni 1-0-s győzelemmel véglegessé vált, hogy az Atletico Madrid zsinórban nyolcadszor is a Bajnokok Ligája résztvevője lesz, ami nem kicsit kifizetődő a klubnak.

Az Atletico minden egyes évet a már hivatalosan is teljesített céllal kezdi, hogy részvételi jogot vívjanak ki a legpatinásabb európai kupaküzdelmekre, amit az elmúlt nyolc év során mindig teljesíteni tudott Diego Simeone és csapata. Soron kívül Helyszíni fotókon a Ferihegyi repülőtérre vezető úton történt halálos baleset

Amióta Simeone az edző, minden évben sikerült a csapatnak ez a tett, egyszer a La Liga bajnokaként, kétszer második helyezettként és négy alkalommal harmadik helyezettként. Ez pedig a jó hírnéven túl számos más előnnyel is járt a klubnak, ami különösképpen a pénzügyekben nyilvánul meg.

A helyzet érdekessége, hogy a legtöbb bevételt hozó év nem az a kettő volt, amikor Simeone egészen a döntőig vezette a csapatot. A 2014-es döntő éve kicsit több mint 50 millió euró profitot termelt, míg a 2015-16-os kiírás során közel 70 millió eurós pluszban zárt a csapat. A tavalyi kiírás során, ahol már a 16 között kihullott az Atletico, 85.5 milliós bevételt sikerült szerezniük a részvételből.

Az elmúlt nyolc év részvétele pedig összesen 417 millió eurónyi összeget hozott a matracosoknak, ami egészen elképesztő összeg, és kiválóan megmutatja, miért olyan fontos a Bajnokok Ligája részvétel. Ez az összeg pedig nőni fog, ugyanis az Atletico Madrid már a kupasorozat 2020-21-es kiírásának is biztosan részese lesz.