Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,53 Ft
Euró
394,70 Ft
Font
461,80 Ft
Bitcoin
70,545 $

Még Líbiának is fizethet az Európai Unió, hogy ne jöjjön több menekült

Olasz lapértesülések szerint az olasz kormány arra fogja kérni az Európai Uniót, hogy fizessenek Líbiának annak érdekében, hogy megfékezzék a menekültekkel feltöltött embercsempész hajók érkezését.

Menekültek ébredeznek a szabadban, egy befogadóközpont épülete elõtt töltött éjszaka után Lampedusa szigetén 2021. május 11-én. Huszonnégy óra alatt több mint 2100 menekült érkezett Afrikából az olaszországi szigetre, ezért a korábban üresen álló épület kétszáz fõs befogadóképességét meghaladva gyorsan megtelt. MTI/AP/Salvatore Cavalli
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Mario Draghi, Olaszország miniszterelnöke a május 24-25-én esedékes csúcstalálkozón fogja az ötletet bedobni – írja a La Repubblica értesülései alapján a Reuters. Draghi tervei szerint az üzlet nagyon hasonló lenne, mint amit Törökországgal kötött a kereskedelmi blokk.

Nem meglepő, hogy éppen most látnak napvilágot ilyen hírek, ugyanis az elmúlt napok során nagyon sok menekült érkezett az olasz Lampedusa szigetére, amely az Afrikából érkezők egyik fő kikötőközpontja. Soron kívül Hajdú Péter: sajnálom, hogy Varga Judit magánéletéből szappanopera lett

Az afrikai országokból menekülők jelentős része előbb Líbiába menekül, ahonnan tovább szállítják őket Európa, főként Olaszország irányába. A menekültek kicsi és egyáltalán nem biztonságos hajón hozzák, elsősorban embercsempészek, akiknek olykor az utolsó filléreiket adják oda a jobb sorsban reménykedők.

Lampedusának a befogadóközponjai azonban elkezdtek megtelni, ezért a mintegy 2000 menekültet, aki csak vasárnap óta érkezett az országba, most különböző helyekre szállítják Olaszországon belül. Az ismételten megemelkedett beáramlásra reagált is már az olasz jobboldal, Matteo Salvini szigorúbb fellépést követel.

Az olaszok még 2019-ben számos európai országgal megállapodtak, hogy szétosztják az Afrikából érkező menekülteket, ám ezt csak önkéntesen vállalták a szerződő országok, így nem bizonyult stabil és jelentősebb hatású megoldásnak.

Az év eleje óta nagy számban érkeztek menekültek Olaszországba, a helyi bevándorlási hivatal adatai szerint 13 ezren kötöttek ki olasz partokon, ami majdnem háromszorosa a tavalyi, ebben az időszakban rögzített adatoknak.