392,66 Ft
457,99 Ft
64,671 $

Már holnap búcsúzhat a Vb-álmoktól Magyarország

Magyarország a legutóbbi világbajnoki selejtező során vereséget szenvedett Albániától, így már csak matematikai esélyünk van a továbbjutásra.

Vécsei Bálint, Szoboszlai Dominik, Schön Szabolcs és Botka Endre, a magyar válogatott játékosai, miután Armando Broja, az albán csapat játékosa gólt szerzett a Puskás Arénában játszott világbajnoki selejtezõ mérkõzésen 2021. október 9-én. Magyarország - Albánia 0-1. MTI/Illyés Tibor

Takács Petra

A csoportja negyedik helyén álló magyar labdarúgó-válogatott kedden este a Wembley Stadionban, az angolok otthonában lép pályára a világbajnoki selejtezősorozatban, és Marco Rossi együttese már matematikai esélyét is elveszítheti a pótselejtezőt érő második megszerzésére.

Az esélyek egyértelműen Anglia mellett szólnak, mivel Gareth Southgate tanítványai a lengyelek otthonában elért döntetlent leszámítva minden mérkőzésüket megnyerték, és a két csapat legutóbbi összecsapásán, a Puskás Arénában rendkívül sima, 4-0-s győzelmet arattak. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

A magyar válogatott ugyan jól kezdte a sorozatot, de ősszel visszaesett a teljesítménye, az albánoktól idegenben és múlt szombaton otthon is 1-0-ra kapott ki, így a negyedik helyre csúszott vissza az I csoportban, Albánia 5, Lengyelország pedig 4 ponttal előzi meg.

Marco Rossi csapatának a Wembley Stadionban aratott győzelemmel a második hely megszerzésére matematikai esélye még biztosan maradna, döntetlennel pedig abban az esetben, ha az albán-lengyel összecsapáson nem hazai siker születik. Vereség esetén az albán vagy a lengyel győzelem jelentené a végállomást a magyar együttes számára.

A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért.

A csoportot egyébként Anglia vezeti 19 ponttal, amelyet Albánia követ 15, Lengyelország pedig 14 ponttal. Magyarország a csoport negyedik helyén áll 10 ponttal, az utolsó két helyen Andorra és San Marino szerepel.