393,77 Ft
457,11 Ft
63,843 $

Drámai mérkőzésen győzött a Real Madrid, Courtois mindent védett

Fantasztikus mérkőzést játszott egymással a Real Madrid és a Liverpool csapata, amelyben végül a madridi csapat kerekedett felül.

Fotó: EPA/Filip Singer

Nagy Noel

Nagy várakozás övezte a Liverpool és a Real Madrid összecsapását, ugyanis papírforma alapján a Liverpool tűnt esélyesebbnek, viszont a madridiak az egész Bajnokok Ligája szezonban csodát-csodára halmoztak.

A Liverpool viszonylag kellemes ágon került be a döntőbe, ugyanis a 16 között az Intert, a negyeddöntőben a Benficát, az elődöntőben pedig a szezon meglepetéscsapatát, a Villarealt búcsúztatták magabiztos mérkőzésekkel. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

A Real Madrid ezzel szemben a tizenhat között a Paris Saint-German, a negyeddöntőben a Chelsea, az elődöntőben pedig a Manchester City csapatait búcsúztatták, amelyeket mind korábban végső esélyesnek tartottak. Carlo Ancelotti fiai ráadásul nem is játszottak különösebben jól, de mindig megcsinálták – sokszor utolsó pillanatban – a csodát.

A mérkőzés első félideje meglehetősen csendes mederben folyt, a Real Madrid jobban tudta semlegesíteni a Liverpool hatékony, erős letámadásra épülő taktikáját, igazán nagy helyzetek nem alakultak ki. A Real Madrid viszont gólt szerzett, Karim Benzema juttatta a labdába a kaput.

Egyből látszódott azonban, hogy a videóbíró segítségével ezt meg fogják vizsgálni és ez meg is történt: hosszú percek VAR-ozása után végül elvették Benzema gólját, így 0-0-val vonultak az öltözőbe a csapatok. Egyértelműen látszott ugyanakkor a Liverpool fölénye, ugyanis 9-szer lőttek kapura a Real 2-jével szemben, Courtois ráadásul öt védést is bemutatott.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Az igazán nagy izgalmakat inkább a második félidő hozta, ugyanis az 59. percben Federico Valverde adott egy remek passzt Vinicius Juniornak, aki pedig a Liverpool üres kapujába juttatta a labdát, megszerezve a vezetést ezzel a Real Madridnak. Ismét megtörtént a csoda.

A Liverpool ezt követően begyújtotta a rakétákat, egyebek mellett Salah, Jota és Mané is kapura lőtt, ám mindig eredménytelenül. Thibaut Courtois élete egyik mérkőzését mutatta, szó szerint mindent kivédett, nem véletlen, hogy a csapattársai állandóan ölelgették.

Az utolsó percekben aztán egyértelműen látszott, hogy akárhogyan próbálkozik a Liverpool, nem akar bemenni az a gól és még a Real Madrid is többször labdát szerzett, amiből kontrákat tudtak futtatni. A Liverpool már annyira letámadott, hogy a középhátvéd, Virgil Van Dijk is a kapu előtt volt.

A Liverpool végül nem tudta begyötörni azt a gólt, így annak ellenőre, hogy Európa egyik legjobb csapata voltak a statisztikák alapján, végül lemaradtak a Premier League és a Bajnokok Ligája trófeájáról is. Ez azt is jelenti, hogy 2018 után másodjára is BL-döntőt veszít a Liverpool a blancók ellen.

A Real Madrid 1-0-s győzelmet aratott, ami azt is jelenti, hogy egy brutális sorsolás után összesen tizennegyedik alkalommal nyerték meg a legértékesebb európai trófeát. Carlo Ancelotti pedig azt követően, hogy kétszer az AC Milannal és egyszer a Real Madriddal megnyerte a BL-t, most negyedjére is behúzta a csúcskupát, másodjára a madridi gárdával.

Jól mutatja a Liverpool elképesztő fölényét, hogy összesen 23 alkalommal lőttek kapura a Real Madrid négyével szemben, ebből 9-1 volt a kaput eltaláló lövések aránya. Thibaut Courtois 9 (!) védést mutatott be, így egyértelműen a belga hálóőr volt a mérkőzés embere.