364,38 Ft
393,57 Ft
460,35 Ft
70,199 $

Liu Shaolin Sándor elbukta a versenyt, és az 50 millió forintot is, de ettől függetlenül még profitálhat belőle

Elutasították a magyar óvást, így már biztos, hogy Liu Shaolin Sándor hiába volt első a rövid pályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyében.

Liu Shaolin Sándor a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyének döntõje elõtt a Fõvárosi Fedett Stadionban a pekingi téli olimpián 2022. február 7-én. Liu Shaolin ugyan elsõként haladt át a célvonalon a döntõben, azaz a videózás percei alatt olimpiai bajnoknak érezhette magát, de végül a zsûri két esetben is szabálytalannak látta, sárga lapos büntetéssel zárták ki, azaz a teljes mezõny végére sorolták. MTI/Kovács Tamás

Borbély Fanni

A magyar versenyzőt két helyzetben is szabálytalannak találták, mely sárga lapos kizárást vont maga után, melynek következtében a versenyző a 32 induló közül az utolsó helyre csúszott le. Azonban azzal együtt, hogy elveszítette az aranyérmet, az éremmel járó 50 millió forintot is elbukta, melyet a magyar kormány biztosít az olimpiai bajnoki címért.

A hatályos kormányrendelet értelmében Magyarországon 50 millió forint jár annak a sportolónak, aki az olimpián első helyezést ér el, és ha Liu Shaolin Sándor esetében csak egy szabálytalanságot állapítottak volna meg, akkor az ötödik helyre került volna, mely azt jelenti, hogy így is 14,3 millió forintos jutalmat kaphatott volna. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

A Magyar Nemzet szerint azonban elképzelhető, hogy a magyar versenyző mégis profitál majd a téli olimpián való szerepléséből, ugyanis már így is olimpiai bajnok, öccsével, Liu Shaoanggal együtt pedig szemmel láthatóan uralják a sportágat, ugyanis mindketten kétszeres világbajnokok. A múlt heti vegyesváltóval bronzérmesek lettek, 1000 méteren pedig bátyja kizárása után Liu Shaoang a második helyen végzett.

Liu Shaolin Sándor érthető módon nem volt abban az érzelmi állapotban, hogy nyilatkozzon a döntő után, ám ahogy arról mi is beszámoltunk, később a közösségi médiában tett közzé egy bejegyzést a döntő kapcsán, angolul.