Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,914 $

A kutyásokat kevésbé érintette a depresszió a koronavírus-járvány alatt

Egy friss tanulmányból derült ki, hogy azok, akiknek van négylábú barátjuk, sokkal kevésbé küzdöttek depresszióval, mint azok, akiknek nincs háziállatuk.

Fotó: Unsplash/Joe Caione
Egészség/Életmód

Borbély Fanni

Szerkesztő

A friss tanulmány a koronavírus-járvány pszichológiai hatásait hivatott feltérképezni, a Missouri állambeli St Louisban dolgozó kutatók pedig megállapították, hogy azok, akiknek van kutyájuk, lényesen kevésbé voltak depressziósak, mint azok, akik ugyan szeretnének kutyát tartani, még sincs nekik.

A tanulmányba összesen 1535 amerikai felnőttet vontak be különböző csoportokból: depressziós, szorongó, vagy boldog kategóriákba sorolva őket. Azon résztvevők, akiknek volt kutyájuk, sokkal jobban érezték magukat a bőrükben, és úgy érezték, több „szociális támogatást” kapnak a világtól. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Ezzel szemben azok, akiknek nem volt kutyájuk, de szerettek volna, arról számoltak be, hogy gyakran szorongtak, és hiányérzetük volt. A kutatók szerint „a kutyák pozitívan járulhatnak hozzá a gazdik jólétéhez a nehéz időkben”, és maga a kutyatartás jótékony hatással lehet a mentális egészségünkre.

A tanulmányban a kutatók kiemelték, a kutyák „feltétel nélküli szeretettel és gondoskodással fordulnak gazdáikhoz”, valamint kézzelfogható kényelmet és kikapcsolódást biztosítanak, valamint elterelik figyelmünket gondjainkról. A kutatók megjegyezték, más társas interakciókkal ellentétben nem szükséges semmiféle különleges szociális készség ahhoz, hogy az ember pozitív reakciót váltson ki egy kutyából.

(Independent)