457,70 Ft
64,079 $

Vizes Eb: Kovács Benedek szállította az új magyar érmet

Egy nagyszerű teljesítmény végén Kovács Benedek ezüstéremmel mászhatott ki a medencéből a Vizes Eb-n.

Fotó: Kovács Benedek a férfi 200 méteres hátúszás elődöntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 12-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Kovács Benedek ezüstérmet nyert 200 méter háton szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. A 24 éves magyar versenyző 1:56.03 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-gyel nyolcadik lett.

A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel. Az idei budapesti világbajnokságon döntős Kovács a pénteki előfutamban egyéni csúcsot (1:56.81) úszott, az elődöntőben viszont tartalékolt, míg Kós egyéni legjobbjától (1:57.64) mindössze négy századdal elmaradva, 1:57.68 perccel került a fináléba. Soron kívül Halálra késeltek egy nőt Szentesen

A döntőben láthatóan Kós gyorsan „kiszállt” a dobogóért folytatott küzdelemből, Kovács viszont tartotta a tempót a mezőnnyel, a második százon pedig fokozatosan jött felfelé. Húsz méterrel a vége előtt már láthatóan az éremért harcolt, és végül óriási egyéni rekorddal csapott célba, megszerezve pályafutása első nagy nemzetközi sikerét.