Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,61 Ft
Euró
394,61 Ft
Font
457,53 Ft
Bitcoin
66,457 $

Kiszámolták, hány kiló koronavírus lehet a világban

Az izraeli Weizmann Tudományos Intézet és a Kaliforniai Műszaki Egyetem kutatói kiszámolták, mekkora lehet az aktív koronavírusok globális összsúlya: jelenlegi saccolások szerint 0.1 és 10 kilogramm között lehet.

Koronavírus-teszt elvégzésére várakozik egy nő Párizsban 2020. november 5-én, a koronavírus-járvány második hullámának erősödése miatt elrendelt korlátozások idején. Franciaországban 38 674-ra emelkedett a Covid-19 fertőzésben elhunytak száma. MTI/EPA/Ian Langsdon
Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

Az amerikai tudományos akadémia lapjában (PNAS) bemutatott tanulmányukban a szakértők beszámolnak arról, hogyan végezték számításaikat és munkájuk hogyan segítheti annak megértését, mit történik az emberi szervezetben a vírusfertőzés hatására – írja a Phys.org tudományos-ismeretterjesztő hírportál.

Egyetlen SARS-CoV-2 vírus súlya nagyjából egy femtogramm, vagyis a gramm ezerbilliomod része. Soron kívül Közleményt adott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium, ennyivel csökkenhet a benzinár

A szakértők rézuszmajmokkal végzett vizsgálatok adatait vették alapul, melyek azt mérték, hogy egy fertőzés során különböző testrészeknek mekkora a vírustelítettsége. Ezeket az adatokat különböző faktorokkal felszorozták, hogy az emberi mértéknek megfelelően konvertálják a vírustelítettséget, hiszen az embereknek jóval nagyobbak a szerveik.

A kalkulációk szerint egy koronavírussal fertőzött ember szervezetében nagyjából 1-10 mikrogramm vírus van. A járvány bármely adott pillanatában 1-10 millió között volt a fertőzöttek száma. Ez alapján egyszerű számításokkal megállapították, hogy a világon az összes vírus teljes súlya 0,1-10 kilogramm között mozog.

A számok ismerete segíthet annak feltárásában, hogy adott fertőzés során hogyan formálódik a vírus. Ennek alapján és hasonló vírusokkal végzett korábbi kutatások segítségével kikalkulálták a valószínűsíthető mutációk számát, melyeket egy vírus egy fertőzés során létrehoz.

A kalkulációk szerint egy egyetlen fertőzés alatt a SARS-CoV-2 vírus genomjában nagyjából 0,1 mutáció történik. És mivel az egyes fertőzések között 4-5 nap telik el, elméletileg havonta három mutáció jöhet létre. Ez az eredmény megfelel a más kutatók által tapasztaltakhoz.

Forrás: MTI

A Gazprom lehet a Ferencváros főszponzora, a külügyminisztérium is megszólalt az ügyben

A szakértő szerint főszponzorként évi több milliárd forintot hozhatna a Ferencvárosnak az orosz gázóriás.

Öt emberrel végeztek egy oklahomai házban, köztük két gyerekkel

Újabb tragédia történt az Egyesült Államokban, ezúttal Oklahoma államban, ahol öt ember holttestére bukkantak egy házban, köztük két gyerekkel.