Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,82 Ft
Euró
392,51 Ft
Font
457,75 Ft
Bitcoin
64,669 $

Koronavírus – nem mindegy, milyen ellenanyag-tesztet csináltatunk

Az ELTE Természettudományi Karának dékánja szerint különböző vakcinák esetében különböző teszteket kell elvégeztetni annak érdekében, hogy pontos eredményeket kapjunk.

MTI/Kovács Tamás
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az ATV Start című műsorában Kacskovics Imre a terasznyitás apropóján elmondta, ijesztőek voltak számára a hétvégén látott képek, viszont abban reménykedik, hogy az átoltottság növekedésével csökkenni fog a fertőzöttek száma.

Kacskovics közölte, továbbra is fontos hordani a maszkot, és tartani kell a megfelelő védőtávolságot, mint ahogyan a rendszeres kézmosás és fertőtlenítés is elengedhetetlen. Soron kívül Halálra késeltek egy nőt Szentesen

A szakember a Magyarország kormánya által megosztott, vakcinák mellékhatásaival kapcsolatos táblázat kapcsán azt mondta, minden kicsit olyan, mint a választási esélyek latolgatása, hogy éppen melyik vakcinának drukkolunk.

Kacskovics úgy gondolja, némelyik vakcinánál nagyobb a megbetegedés, azonban mindegyik jól szerepel, függetlenül attól, éppen melyik országban gyártották. Arra a kérdésre, hogy a 16-18 éveseket miért pont Pfizerrel oltanák, a dékán azt válaszolta, minden vakcina kicsit más, a Pfizerrel pedig már sokakat beoltottak, és nem okozott jelentős problémát, ezért nagyobb immunválaszt is kiválthatnának a kamaszok szervezetéből.

Az ellenanyag-tesztekről Kacskovics elmondta, a tesztet végeztető személyekről tudni kell, melyik vakcinával oltották be, mivel például a Pfizer és a Szptuynik V S-protein specifikus antitesteket termelnek, ezért itt ezt kell megnézni, máskülönben hamis eredmények születhetnek.

Kacskovics hozzátette, minden ember szervezete máshogyan válaszol az oltásokra, ezért érdemes akár 3-4 hetet is várni a második oltás után, még mielőtt leteszteltetnénk magunkat antitestekre.