Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,76 Ft
Euró
393,54 Ft
Font
458,24 Ft
Bitcoin
64,628 $

A koronavírus elleni vakcina segíthet a rák ellenszerének kifejlesztésében

Az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem közös vakcináját kifejlesztő tudósok koronavírus vakcinák alapján készített rák-ellenszerei ígéretesek az állatkísérletek alapján.

Fotó: Unsplash/Mat Napo
Külföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem közös vakcinája mögött álló tudósok a koronavírus elleni vakcina technológiáját használják a rák elleni készítmény elkészítéséhez, az eddigi eredményeik ígéretesek. A kétdózisú vakcinát idén kezdhetik el embereken is tesztelni, eddig az egereken végzett tesztek a tumor csökkenését és a túlélés arányának növekedését mutatták.

A koronavírus-járvány egyik legnagyobb pozitív mellékhatása, hogy a világ kormányai rengeteg pénzt öltek a vakcinakutatásba, ezáltal bizonyíthattak többek között az RNS-vakcinák is – írja a Napi a Bloomberg nyomán. Soron kívül Végre rájöttek a tudósok, honnan származhat a Föld körül keringő „minihold”

A kutatási eredmények elősegítik a rák elleni küzdelmet is, a tudósok célja, hogy az immunrendszert készítsék fel a tumor elleni küzdelemre. A kutatók a koronavírus elleni vakcinából származó vektor segítségével szeretnének olyan genetikai kódot célba juttatni, amely aztán erős T-sejt-választ generál, ez pedig szükséges a rosszindulatú sejtterjedés elleni küzdelemhez.