Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,07 Ft
Euró
393,44 Ft
Font
457,41 Ft
Bitcoin
66,455 $

Tudós: Kína rakétája képes lehet eltalálni amerikai támaszpontokat a Csendes-óceánon

Egy amerikai ügynökség azt mondja, Kína egy olyan hiperszonikus rakétát fejleszthetett ki a háttérben, mellyel képes eltalálni az amerikai támaszpontokat a Csendes-óceánon.

Fotó: Egy új távérzékelő műholdat bocsátanak fel a Hosszú Menetelés-2C hordozórakétával az északnyugat-kínai Csiucsüan Űrközpontban 2023. február 24-én. MTI/EPA/Hszinhua
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Paul Freisthler, a DIA elemző részlegének vezető tudósa azt állítja, Kína egy olyan hiperszonikus, interkontinentális ballisztikus rakétát is fejlesztet, mellyel akár az amerikaiak támaszpontok is elérhetővé válhatnak számukra a Csendes-óceánon.

2014 óta tesztelik a rakétát, ami nagy előrelépés lehet a korábbi fejlesztésekhez képest. A vezető tudós elmondása szerint 2021 júliusában a fegyver prezentálta, hogy képes megkerülni a Földet, ami ugyancsak beszédes adat. Soron kívül Kiürítettek egy budapesti általános iskolát, 30-35 gyereket vittek kórházba

A szakember hozzáteszi, noha Oroszország is számos hiperszonikus fegyvertesztet hajtott végre az évek alatt, és valószínűleg már üzemképes rendszereket is telepítettek, Kína mind a támogató infrastruktúrában és a rendszerek számában is megelőzi az oroszokat – írja a South China Morning Post.

Kína hatalmas előrelépéseket tett meg

Szerinte Kína drámai mértékben ért el előrehaladást a hagyományos és a nukleáris fegyverzettel rendelkező hiperszonikus rakétatechnológiák és azon képességek fejlesztésében. Köszönhető mindez a nagyobb beruházásoknak, és a kínai kormány tervének, mely nagy hangsúlyt fektet a védelemre.

A kínai Aerodinamikai Akadémia állítás szerint legalább három hiperszonikus szélcsatornáról tudni, amik jelenleg is üzemelnek, és képesek a hangsebesség 8, 10 és 12 Mach-szeresének megfelelő sebességet elérésére.

Oroszország jelenleg három bevetett rendszert birtokol, köztük egy tengeri indítású fegyverrel, ami 8 Mach sebességgel képes haladni. Az USA azonban egyelőre nem nyilvánította működőképesnek a fegyvert, miközben a légierő, a haditengerészet és a hadsereg külön rendszereket fejleszt.