Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,02 Ft
Euró
394,28 Ft
Font
457,80 Ft
Bitcoin
64,373 $

Kína arra figyelmeztette Muskot, ne pártolja a covid összeesküvés-elméleteket

Kiemelték, a vezérigazgató „megharaphatja a kezet, mely eteti”, hiszen a Tesla számára nagyon fontos a kínai piac.

Fotó: Elon Musk milliárdos üzletember, a Tesla Motors amerikai elektromosjármű-gyártó, a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat és a Twitter internetes közösségi portál vezérigazgatója videókapcsolaton keresztül szólal fel a Dubaiban zajló nemzetközi kormányzati csúcstalálkozón (World Government Summit, WGS) 2023. február 15-én. MTI/AP/Kamran Dzsebreili
Észak-Amerika

Koós Alexandra

Szerkesztő

A hírek szerint Kína arra figyelmeztette a milliárdos Elon Muskot, hogy ne osszon meg olyan Twitter bejegyzéseket, illetve ne reagáljon rájuk, ha azok azt az elméletet erősítik, miszerint egy kínai labor szivárgása okozta a világjárványt.

A rejtélyes figyelmeztetés a Global Times egyik közösségi médiás posztjában jelent meg, s az író kiemelte, a vezérigazgató egy olyan bejegyzéshez kommentelt, amely arról szólt, vajon Dr. Anthony Faucinak köze lehetett-e a covid „kifejlesztéséhez”. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Ez a személy azzal érvelt, hogy a Nemzeti Allergia- és Fertőző Betegségek Intézetének egykori igazgatója finanszírozott egy kutatást a vuhani laboratóriumban, Musk pedig hozzátette, hogy Fauci ezt az EcoHealth szervezeten keresztül tette meg.

A nonprofit csoport korábban közel 8 millió dolláros támogatást kapott, hogy tanulmányozza a denevéreket, amelyek állítólag többféle koronavírust is hordozhatnak, a figyelmeztetés pedig arra utalt, hogy a SpaceX tulajdonosa „megharaphatja a kezet, mely eteti” (a Tesla számára nagyon fontos a kínai piac).

Egyre több vád lát napvilágot

Mint ismeretes, a Fehér Ház korábban közölte, az amerikai kormányon belül nincs egyetértés a covid eredetével kapcsolatban, illetve az is kiderült, hogy az amerikai energiaügyi minisztérium hogyan vélekedik ennek kapcsán – írta a New York Post.

Állításuk szerint elképzelhető, hogy a kórokozó egy kínai laboratóriumból szabadult ki, majd John Kirby, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője hozzátette, az elnök tényeket akar látni erre vonatkozóan, de a vizsgálat még nem tart abban a szakaszban.

Ezt követően Christopher Wray FBI-igazgató azzal vádolta a kínai kormányt, hogy meghiúsította a koronavírus-járvány eredetének azonosítására irányuló erőfeszítéseket, Kína azonban tagadja ezeket az állításokat, mondván, minden információt időben megosztottak a nemzetközi közösséggel, s nem titkolóztak.

Folytatódik az árcsökkentés a Lidl-nél, újabb 60 termék árát vitték lejjebb tartósan

Az áruházlánc már több mint 600 termék árát csökkentette az árcsökkentési programja keretében, amihez április elejétől újabb 60 árucikk csatlakozott.