Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,47 Ft
Euró
394,36 Ft
Font
459,48 Ft
Bitcoin
64,551 $

Kína és Oroszország vezeti az emberi jogok megsértésének EU-s ranglistáját

A toplistán olyan országok szerepelnek Kínán és Oroszországon kívül, mint Eritrea, Líbia, Észak-Korea és Dél-Szudán.

Peking, 2021. március 10. Hszi Csin-ping kínai elnök, a Kínai Kommunista Párt főtitkára a Kínai Népi Politikai Tanácskozó Testület (KNPTT) záróülésén a pekingi Nagy Népi Csarnokban 2021. március 10-én. A KNPTT a kínai parlament népfront jellegű tanácsadó testülete, amely megelőzi a törvényhozás, az Országos Népi Gyűlés évenkénti ülésszakát. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az EU Observer portál információi szerint Kína az ujgur kisebbség elnyomása, valamint a hongkongi tüntetésekkel szemben történt brutális fellépés miatt került fel a dobogó legfelső fokára.

Oroszországot azért rangsorolták második helyre, amiért folyamatosan megszegik a nemzetközi egyezményeket, illetve Csecsenföld tartományban abuzálják a helyi lakosságot és lázadókat. Soron kívül Mezőgazdasági gépbe szorult egy világháborús gránát Borsod megyében

A listát március 11-én fogadták el a brüsszeli döntéshozók, a lista hivatalosan március 22-én léphet érvénybe. Az új rendeletek értelmében a dokumentumban szereplő országokkal szemben az EU vízumtilalmat és importtal kapcsolatos korlátozásokat vezethet be, továbbá egyéb területeken is szankciókkal sújthatja őket.

A listát főként az Európai Unió meghatározó tagállamai, úgymint Németország, Franciaország és Olaszország támogatták, miközben Magyarország vétóval fenyegette a határozatot.

Nemcsak hazánk, hanem más tagállamok is kérdésesnek találtak néhány pontot a dokumentumban, ezért arra kérték az illetékeseket, hogy írják át a megfogalmazott vádpontokat, és ha lehet, enyhítsenek a szankciók mértékén.

Magyarországot külföldi diplomaták azzal vádolták meg, hogy elutasítják a bizonyítékok bárminemű formáját, és figyelmen kívül hagyják az emberi jogok eltiprását, a kormány azonban ezekre az éles kritikákra egyelőre nem reagált.

Blinken: az USA nem vett részt az Irán elleni támadásokban, és nem támogatja a rafahi műveletet

Az amerikai külügyminiszter újságírói kérdésre leszögezte, az Egyesült Államok nem vett részt az Irán elleni izraeli támadásban, és Izrael rafahi hadműveletét sem támogatja.