Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,631 $

Két ígéretes koronavírus elleni gyógyszerrel jelentősen enyhíthetőek a tünetek

Az előzetes klinikai tesztek eredményei alapján a Regeneron gyógyszeripari vállalat kísérleti terápiája ígéretes opciója lehet a COVID-19 fertőzés kezelésének, így még a vakcina megjelenése előtt hatékony alternatívaként szolgálhat a betegek számára.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az előzetes klinikai tesztek eredményei alapján a Regeneron gyógyszeripari vállalat kísérleti terápiája ígéretes opciója lehet a COVID-19 fertőzés kezelésének, így még a vakcina megjelenése előtt hatékony alternatívaként szolgálhat a betegek számára.

A Regeneron Pharmaceuticals Inc. kedden közzétett első, második és harmadik fázisú klinikai teszteredményeiből kiderült, hogy az enyhe és középerős tüneteket mutató koronavírus-betegek vírustöltöttségi szintje a szer alkalmazása után jelentősen csökkent, így a szimptómák is alábbhagytak. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

A cég vezérigazgatója, Leonard Schleifer elmondta, egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy még a vakcinák piacra dobása előtt a REGN-COV2 névre keresztelt gyógyszerrel sikerrel kezelhetőek lesznek a koronavírusos páciensek.

A Regeneron készítményét nem más, mint maga az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump is megkapta, aki arról számolt be, hogy a terápia hatását azonnal megérezte, és hozzájárulhatott ahhoz, hogy pár napon belül felépüljön a fertőzésből.

Az Eli Lilly & Co. szintén fejleszt egy LY-CoV555 kódnévvel ellátott gyógyszert, amelyet a koronavírus-fertőzésen átesett személyekből származó vérplazmából készítenek. Az előzetes, szeptember közepén közzétett adatok rendkívül biztatóak voltak, ezért nem elképzelhetetlen az sem, hogy a REGN-COV2-vel együtt ellenszerkoktélként használhatják majd őket az orvosok.

Jelenleg hét amerikai koronavírus elleni vakcinajelölt érkezett a kísérleti fázisok harmadik szakaszához, a legközelebb az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem védőoltása járhat a végső engedélyezéshez. Amíg ezek a vakcinák főként az úgynevezett S-fehérjét célozzák meg immunogénként, addig a Regeneron terápiájánál az S-proteinekből álló antitestek két különböző változatát alkalmazzák.

Ha az oltóanyagokkal együtt 2021 első negyedévében az antitestkoktélokat is jóváhagyják az illetékes hatóságok, azzal kétszer erősebb védettséget alakíthatnának ki a COVID-19 fertőzés kockázati csoportjainál, ezáltal szignifikáns módon csökkenthetnék a halálozási rátát nemcsak az USA-ban, hanem az egész világon is.