392,46 Ft
457,80 Ft
63,531 $

Jól kezdett, de kikapott Fucsovics Federertől az Australian Openen

Az Australian Open nyolcaddöntőjében került össze egymással Fucsovics Márton és Roger Federer, amely mérkőzés a svájci legenda győzelmét hozta, hiába nyerte Fucsovics az első szettet.

Gyémánt Péter

A legmagasabban rangsorolt magyar teniszező, Fucsovics Márton csütörtök hajnalban a világranglista 80. helyezettjét, az amerikai Tommy Pault megverve bejutott a legjobb 16 közé az Australian Openen.

A világranglista 67. helyén álló Fucsovics következő ellenfele a svájci legenda, Roger Federer volt, aki ellen már korábban is játszott a magyar teniszező, de akkor csak annyi volt a célja, hogy élvezze a játékot, most viszont a győzelem volt a célja. Soron kívül Történelmi pillanat, Magyarországra érkezik Kína elnöke

Fucsovics jól is kezdte a Federer elleni mérkőzést, az első szettet 6:4 arányban nyerte, viszont a 27 éves teniszező számára a folytatás már nem alakult ennyire jól: Federer meglehetősen simán nyerte a további három szettet (1:6, 2:6, 2:6), így érvényesült a papírforma, és a svájci jutott tovább.

Fucsovics az Australian Openen nyújtott teljesítményével a világranglista 54. helyére jöhet előre, míg Roger Federer a negyeddöntőben folytathatja az ausztrál torna küzdelmeit.

Egyelőre négyen jutottak be a legjobb nyolc közé: Novak Djokovic, Milos Raonic, Roger Federer és Tennys Sandgren.