Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,76 Ft
Euró
395,49 Ft
Font
462,62 Ft
Bitcoin
70,718 $

Jégbányászattal visszafordíthatatlan károkat okozhatnak a jövőbeni Hold-telepesek

A NASA a világ többi űrügynökségével közreműködve éjt nappallá téve azon fáradoznak, hogy minél hamarabb újból embereket juttathassanak el a Föld hűséges követőjének felszínére.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A NASA a világ többi űrügynökségével közreműködve éjt nappallá téve azon fáradoznak, hogy minél hamarabb újból embereket juttathassanak el a Föld hűséges követőjének felszínére.

A kutatók közös célja, hogy egy állandó bázist hozzanak létre a Holdon, ahol az űrállomásokhoz hasonlóan végezhetik munkájukat az asztronauták. Ahhoz, hogy ezt realizálni lehessen, az élethez nélkülözhetetlen vízforrást kell szerezniük. Soron kívül Hajdú Péter: sajnálom, hogy Varga Judit magánéletéből szappanopera lett

Szakértőkben felmerült annak a lehetősége, hogy a Hold pólusain található jégréteg begyűjtésével, majd annak felolvasztásával potenciális ivóvizet állíthatnak elő maguknak a telepesek. A NASA nemrég tüzetesebben kielemezte a helyzetet, és arra jutottak, hogy túlságosan nagy kockázatot jelentene a Hold környezetére, ha megindulna a jégbányászat, mivel azzal komoly szennyezést idézhetnénk elő az égitesten.

Múlt hónapban az amerikai űrhivatal egy vadonatúj útmutatót tett közzé, amiben leírták, miként kell megvédeni azokat a világokat, ahová emberi vagy robotmissziókat indítanak – számolt be róla a Space.com tudományos weboldal.

A Hold pólusainak jéggel bevont régiói a jelentés alapján óriási tudományos értékkel bírnak, ezért megóvásuk érdekében komoly erőfeszítéseket szükséges tenniük a jövőbeni telepeseknek és kutatóknak, ezért a mintavételezések esetén korlátozni szeretnék azt a mennyiséget, amit eltávolíthatnak róla.

A rendeletek kizárólag a NASA-ra vonatkoznak, így más űrügynökségek, de még a SpaceX-hez hasonló vállalkozások is könnyedén gyűjtögethetnék a jeget, ha szeretnék, ezzel azonban megakadályozhatnák a Hold rejtélyes múltjának és az élet nyomainak kiderítésére irányuló kutatásokat.

„A Hold egyes részei nagyon sérülékenyek, főleg az atmoszféra és a pólusok hidegebb területei. A kiterjedt emberi tevékenységekkel megváltoztathatjuk ezt a természetes környezetet, így hatalmas lehetőségektől esne el a tudomány.”

magyarázta Paul Lucey, a Hawaii Egyetem csillagásza.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/csillagaszok-a-tejutrendszer-kozepebol-kilokodo-kozmikus-gazlovedekeket-azonositottak/