Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
353,54 Ft
Euró
381,88 Ft
Font
445,18 Ft
Bitcoin
43,194 $

Újabb javaslatok születtek a gyermekjogok védelme érdekében

Ezúttal a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) fogalmazott meg egy ötpontos javaslatot.

Fotó: Unsplash/Juan Encalada
Belföld

Takács Petra

Szerkesztő

Ötpontos javaslatot fogalmazott meg a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) és a Szent István Intézet a gyermekjogok védelme érdekében – közölte a Ficsak vasárnap az MTI-vel.

Közleményükben emlékeztetnek, hogy az ENSZ Közgyűlése 34 évvel ezelőtt, november 20-án fogadta el a gyermekjogi egyezményt, azóta ez a nap a gyermekjogok világnapja. Az egyezmény a gyermekeket megillető jogok minimumát foglalja össze, mint a gyermekek életben maradáshoz, fejlődéshez, védelemhez és a társadalomban való részvételhez fűződő jogaikat, amelyeket minden részes állam köteles garantálni. Soron kívül Január elsejétől emelkedik a nyelvvizsga-támogatás összege

Akkoriban a gyermekjogok érvényesülése elsősorban a fejlődő országokban jelentett kihívásokat, mostanra azonban az európai gyermekek „biztonságát, egészséges fejlődését fenyegeti új veszélyek sora” – írták.

Megindokolták a javaslatokat

Emiatt öt pontban fogalmazták meg javaslataikat az európai döntéshozóknak, ebben szorgalmazzák az illegális migráció feltartóztatását, javasolják, hogy a gyermekek a születési nemükben kiteljesedve nőhessenek fel, továbbá, hogy regulázzák meg a techóriásokat. Sürgetik a békét és fellépést várnak az európai életformánk elleni nyílt támadásokkal szemben.

Kifejtették, a tömeges illegális migráció következtében Európa-szerte nő a köznevelési intézményekben a kulturális, vallási különbségekből adódó konfliktusok száma; a tanári, segítő pályák vonzereje pedig ezzel összefüggésben is rohamosan csökken.

A háborúk az energiabiztonság és a gazdasági versenyképesség szétzúzása révén inflációt szabadítottak Európára, és így gyermekes családok millióinak élethelyzete vált nehézzé.
A koronavírus-járvány miatt egész generációk szociális kötődései lazultak meg, az online tanulással Európa-szerte rengeteg gyermek morzsolódott le a közoktatásból vagy szenvedi ma is a többhónapos iskolabezárások következményeit.

Az online világ és az LMBTQ+ a középpontban

Az online világ amúgy is beszippantotta a gyerekeket, társas kapcsolataik radikálisan átalakultak, a függőség számos formája és káros hatások tömege jelent meg a digitalizáció mellékhatásaként – hívták fel a figyelmet.

Hozzátették, mérhetetlenül káros ideológiai befolyás alá is kerültek a most felnövekvő generációk: a genderideológia tananyaggá vált és a popkultúra kötelező kelléke lett, az LMBTQ-aktivizmus és az abból fakadó szexuális szabadosság kordivattá vált.

A két szervezet mindezek miatt európai szintű szülői összefogást szorgalmaz, „mert csak így kerülhetők el hosszútávon a gyermekeket veszélyeztető jelenségek” – írták a közleményben.

(MTI)