Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,21 Ft
Euró
393,53 Ft
Font
457,49 Ft
Bitcoin
66,631 $

Az írók is tiltakoznak a kata-szigorítás ellen, mivel a kormány érdemi szakmai egyeztetés nélkül döntött

A Szépírók Társasága is tiltakozik a kata-szigorítás gyors és érdemi szakmai egyeztetés nélküli bevezetése ellen.

Fotó: Twenty20
Gazdaság

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Szépírók Társasága a közösségi médiában tett közzé egy bejegyzést, a „kisadózó vállalkozások tételes adójáról” (kata) szóló új törvényjavaslat bevezetése ellen, s arra szólítja fel a döntéshozókat, hogy azt jelenlegi formájában ne fogadják el. Habár a felhívás már okafogyottá vált, mivel elfogadásra került a módosítás, rendkívül fontos a társaság álláspontja.

A Szépírók Társasága az ország legnagyobb független irodalmi szervezete, mely írók, irodalomtörténészek, kritikusok, fordítók és irodalomszervezők egyesülete, akiket közvetlenül is érint a kata adózás szigorítása, bejegyzésükben pedig úgy fogalmaztak: Soron kívül Kiürítettek egy budapesti általános iskolát, 30-35 gyereket vittek kórházba

„A Szépírók Társasága elnöksége tiltakozik a „kisadózó vállalkozások tételes adójáról” szóló új törvényjavaslat bevezetése ellen, és arra szólítja fel a döntéshozókat, hogy azt jelenlegi formájában ne fogadják el!

Az úgynevezett “kata” egy évtizede jelenti, mások mellett, a művészeti szektorban vállalkozóként dolgozók számára az egyetlen menedéket, lehetőséget a legalább megközelítőleg tisztességes megélhetésre és az utolsó biztos pontot a már így is kellőképpen kaotikus magyarországi adózási rendszerben.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a törtvényjavaslat érdemi szakmai egyeztetés nélkül született meg, tartalmi szempontból nem átalakítást, hanem lényegében megszüntetést jelent, a kapkodás pedig (július 12-i tárgyalás és elfogadás, tárgyév szeptember 1-i bevezetés) meggondolatlanságot, rosszabb esetben tudatos destruktív szándékot sejtet, így az új kata-törvény a irodalmi szakma számára jelen formájában elfogadhatatlan.

Nagyon szívesen kifejtenénk (és eddig is kifejtettük volna) részletesen ellenérveinket a törvényjavaslat egyes pontjaival kapcsolatban, megfogalmaznánk javaslatainkat arról, miként lehetne módosítani, fejleszteni, korszerűsíteni a kisadózást, felsorolnánk aggályainkat a radikális átalakítással szemben, de így, a törvényjavaslat tárgyalásával és várható elfogadásával egy időben csak a rövid, tárgyilagos és egyértelmű tiltakozás lehetősége marad. Szolidárisak vagyunk azon szakmákkal, amelyek várhatóan szintén elszenvedői lesznek az átalakításnak, és összefogásra, közös tiltakozásra hívjuk fel az érintett szakmai szervezeteket, érdekképviseleteket.

A Szépírók Társasága elnöksége”