Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,681 $

India, Pakisztán és Banglades összeolvadását kezdeményezik

Egy helyi kabinetminiszter úgy fogalmazott, hogy az egymással heves konfliktusban lévő korábbi brit gyarmatokat, Indiát, Pakisztánt és Bangladest egyszerűen össze kellene olvasztani egy állammá

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Egy helyi kabinetminiszter úgy fogalmazott, hogy az egymással heves konfliktusban lévő korábbi brit gyarmatokat, Indiát, Pakisztánt és Bangladest egyszerűen össze kellene olvasztani egy állammá – számolt be róla az RT.

A meglepő javaslat Nawab Maliktól, Mahastra állam kabinetminiszterétől érkezett arra a kérdésre, hogy India kormánypártjának, a BJP-nek az egyik helyi politikusa azt mondta, egy napon a pakisztáni Karachi nevű város India része lesz. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

„Már régóta mondjuk, hogy Indiának, Pakisztánnak és Bangladesnek össze kellene olvadnia. Ha a berlini falat ledöntöttük, akkor miért ne lehetne együtt India, Pakisztán és Banglades? Ha a BJP szeretné összeolvasztani e három országot egy országgá, mi nagyon üdvözölnénk a lépést”

India és Pakisztán még az 1940-es végén szerzett függetlenséget a Brit Gyarmatbirodalomtól, de azóta is heves konfliktusban állnak egymással, melyet részben a hinduk és a muszlimok közötti vallási ellentét táplál. Az Új-Delhi és Iszlamabad közötti konfliktus egyik kicsúcsosodása pedig Kasmírban van, amely egy mindkét fél által követelt, de kettejük által egyenlő arányban irányított régió.

Kasmírban számos katonai összecsapás történt az elmúlt évtizedek során, gyakorlatilag folyamatosan ropognak a fegyverek a terület teljes irányításáért. Kasmír lakói eközben a háborúk leveit isszák meg, értékes infrastruktúrák pusztultak el, és a nép egy jelentős része mélyszegénységben él a régióban.

Banglades pedig még Pakisztánnak volt egy időben az exklávéja, csak akkor még Kelet-Bengál néven, azonban egy 1971-es háború eredményeként elszakadtak tőlük. A konfliktus ideje alatt a függetlenségpárti bangladesiek hatalmas indiai támogatást élveztek, amire nagy szükség volt Pakisztán legyőzéséhez.

Tekintve ezt a politikai és történelmi hátteret, meglehetősen elképzelhetetlennek tűnik, hogy ez a három állam boldogan eggyé válna. Természetesen az internet népe is meghökkent a javaslaton, heves vitákat váltott ki a muszlim és a hindu párti tömegből a puszta ötlet is. A történelmi brit gyarmati státusszal viccelődve egy felhasználó megjegyezte, hogy „be kellene Sri Lankát is dobni a mixbe”.

Volt olyan is, aki egy Európai Unióhoz hasonló megoldást egyébként működőképesnek tartana, mert ez segítené a kereskedelmi és technológiai együttműködést. Egy felhasználó pedig gúnyolódva csak ennyit mondott: „Hiányzik az a vezeték, ami az agyát a nyelvével köti össze. Azt kellene végre összeolvasztani”.

A NASA vezetője szerint Kína katonai projekteket hajt végre az űrben

A NASA igazgatója szerint jó esély van arra, hogy Kína a civil űrprogramjait katonai műveletek fedezésére használja.