Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,681 $

Íme a világ legzöldebb lakótornya

A Koichi Takada építészeti vállalat legújabb projektje útján két legyet ütne egy csapásra: a környezettudatosságot az építészet adta lehetőségek kiaknázásával kapcsolná össze, méghozzá az ausztráliai Brisbane-ben.

Greenbox

Nagy Noel

Szerkesztő

A Koichi Takada építészeti vállalat legújabb projektje útján két legyet ütne egy csapásra: a környezettudatosságot az építészet adta lehetőségek kiaknázásával kapcsolná össze, méghozzá az ausztráliai Brisbane-ben.

A vállalat által csak „városi erdőnek” titulált projekttel a világ legzöldebb lakóépületét kívánják létrehozni, melyet sűrű erdővel és különböző növénybeültetésekkel borított függőleges kerttel fognak kialakítani. A projekt megvalósulásának színhelyéül pedig Brisbane város déli részét választották ki, amely örömmel is fogadta az ötletet. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

Az Aria Ingatlanfejlesztő Csoportnak tervezett épületben 382 apartman kapna helyet, és a mérete tekintetében 30 emeletre kell számítani egy kétemeletes tetőtéri kerttel együtt. A munkálatok során arra is törekedtek, hogy a lakótorony minél nagyobb mennyiségű természetes fényt tudjon átengedni, ezért volt fontos a nagyobb, átjárható terek megalkotása.

A Designboom megjegyzi, hogy a földszinten egy olyan nyilvános parkot alakítottak, mellyel vissza akarták hozni a tradicionális, queenslandi építészet érzetét. A Koichi Takada elsősorban az új „építészeti intervenciót” a nyílt közösségi térhez igazította, úgy, hogy meglegyen a harmónia a földszinti park és az egész épületkoncepció között.

A zöld szellem azonban nem csak egy nagyon látványos architektúrát akart a köz elé állítani, hanem további célokat is szolgál: egyrészt növelni akarják a környék biodiverzitását, másrészt csökkenteni a város ökológiai lábnyomát. Erre szolgál az az elképesztő mennyiségű, 20 000 növény, melyek 259 különböző őshonos fajtából kerültek ki.

Az önellátás is egyébként az épület tervezése során egy sarkalatos pont volt, rengeteg napelemmel szerelik fel a házat, hogy az termeljen energiát, de különböző vízgyűjtőkkel is segíti a lakótorony energiaellátását. A toronyban pedig a lehetőségek itt sem állnak meg: oktatásokat, túrákat és közösségi eseményeket is igyekeznek szervezni a helyszínre.

Koichi Takada, a projekt megalkotója és egyben vezetője elmondta, hogy az ipari forradalom óta a társadalom a tömegtermelésre fókuszált, ám most itt az ideje, hogy a tömeges zöldítés irányába tereljük magunkat. Azt is kiemelte, hogy a COVID-19 utáni időszak remek lehetőséget teremthet, hogy az ipari módszerek felől a természetes módszerek irányába tereljük a paradigmát.

A NASA vezetője szerint Kína katonai projekteket hajt végre az űrben

A NASA igazgatója szerint jó esély van arra, hogy Kína a civil űrprogramjait katonai műveletek fedezésére használja.