Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,20 Ft
Euró
393,18 Ft
Font
460,26 Ft
Bitcoin
70,282 $

Időutazásra képes csillagokat fedeztek fel

Fekete lyukak egybeolvadása során keletkezhetnek olyan csillagok, amelyek lényegében időutazásban vehetnek részt.

Pixabay
Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A galaxisok centrumában elhelyezkedő szupermasszív fekete lyukak közelében lévő csillagok a Harvard Egyetem asztronómiai karának vezetője, Avi Loeb szerint gyakorlatilag utaznak az időben – számolt be róla a Scientific American tudományos magazin.

Legyen szó éppen a masszív gravitációs erőkről, vagy a hatalmas kozmikus robbanásokról, ezek a csillagok fénysebességgel száguldoznak a világűrben, és a relativitás elméletét figyelembe véve valójában időutazásra képesek. Soron kívül A húsvét az egyik legjobb alkalom a kisállattartással járó felelősség megtanítására

Fénysebesség esetén idődilatáció történik, ami azt jelenti, hogy a megfigyelő és a fénysebességgel közlekedő objektum bár ugyanannyi idő alatt éli meg az eltelt időt, újbóli találkozásukkor az időutazó jóval fiatalabb lesz a másiknál.

A dilatáció szoros kapcsolatban áll a térösszehúzódással, ami bármelyik sebesség mellett megtörténik, és az utazó szemléletén változtat, ám leginkább csupán fénysebesség közben érzékelhető a jelenség.

Avi Loeb elméletéből természetesen következhetne az is, hogy a földönkívüliek e módszer felhasználásával szelhetik az univerzum hullámait, ám a szakember szerint erre vajmi kevés az esély, hiszen egy ilyen technológiához a fizika törvényeit kellene meghazudtolniuk az idegen civilizációk mérnökeinek.