Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Ilyen idő vár ránk pénteken

Ilyen idő vár ránk pénteken

Ilyen idő vár ránk pénteken
Fotó: Unsplash/Julia Андрэй

Lesz itt csapadék, borongós ég, de napsütésre is van kilátás.

A HungaroMet előrejelzése szerint csütörtökön az erőteljes gomolyfelhő-képződés és a fátyolfelhők mellett több órára kisüt a nap. Eleinte nagyobb számban a Dunántúlon, majd egyre keletebbre – összességében több helyen – fordulhat elő zápor, zivatar, melyeket elsősorban felhőszakadás kísérhet.

Éjszaka is felhős marad az ég, a zivatarok számossága csökken, de így is több helyen – főként a Dunántúl keleti részén és a középső országrészben – várható eső, záporeső. A Tiszántúlon hajnalra jobban szakadozhat felhőzet, helyenként átmenetileg pára, köd is képződhet.

Arrafelé pénteken is többórás napsütésre számíthatunk a fátyol- és gomolyfelhők mellett, míg a Dunántúlon erősen felhős vagy borult idő várható. Az ország nyugati felén inkább eső, míg másutt zápor, zivatar valószínű. A Dunántúlon élénk, néhol erős lesz az északi, északnyugati szél, de a zivatarokat is kísérhetik átmenetileg erős, viharos lökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10 és 14 fok között alakul, de a kevésbé felhős hidegre hajlamos helyeken ennél kissé hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken a borongós, csapadékos Dunántúlon 14 és 19, míg a naposabb keleti részeken 20 és 25 fok között valószínű.