Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,35 Ft
Euró
393,68 Ft
Font
456,88 Ft
Bitcoin
64,040 $

Hszi Csin-Ping: az orosz-ukrán háború egy ébresztő az emberiség számára

Hszi Csin-Ping, Kína elnöke egy virtuális üzleti konferencián beszélt a jelenlévők előtt, ahol megkérdőjelezte az Oroszország elleni szankciók hatékonyságát.

Hszi Csin-ping kínai elnök (j) fogadja orosz hivatali partnerét, Vlagyimir Putyint Pekingben 2022. február 4-én. Putyin a 2022-es pekingi téli olimpia hivatalos megnyitójára érkezett a kínai fõvárosba. MTI/EPA/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin
Ázsia

Nagy Noel

Szerkesztő

A kínai elnök szerint az ukrajnai konfliktus az egész emberiség számára ébresztőként szolgált, viszont arra vonatkozóan nem tett javaslatot, hogy a helyzetet hogyan lehetne megoldani – idézte az Al Jazeera.

„Az ukrajnai válság ismét ébresztőként szolgált az emberiség számára. Egyes országok garantáltan biztonsági nehézségekkel fognak szembenézni, ha vakhitüket a saját erősségi pozícióikba vetik, kiterjesztenek katonai szövetségeket és saját biztonságukat mások kárán akarják biztosítani” Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

A kínai elnök ezzel burkoltan beszólt a nyugati hatalmaknak és főként az Egyesült Államoknak, Oroszország ugyanis hasonló érveket sorakoztatott fel Ukrajna megtámadása előtt, hogy a NATO túlságosan terjeszkedő politikája Oroszország érdekeit veszélybe sodorta.

Azért is fontos a kínai elnök nyilatkozata, mert rövidesen következik az úgynevezett „BRICS” 14. konferenciája, mely egy főként kereskedelmi alapokon nyugvó szövetség Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika között.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Nem véletlen, hogy Brazília, India, Kína és Dél-Afrika sem ítélte el nyíltan a moszkvai agressziót, helyette inkább valamennyien a békét szorgalmazták. Hszi ráadásul többször felszólalt a szankciók ellen is, ezt pedig megtette most is:

„A szankciók olyanok, mint a bumeráng és egy kétélű kard, amely csak saját érdekeket sért és mindenkinek szenvedést okoz” – fogalmazott Hszi, elsősorban az Egyesült Államoknak, az Egyesült Királyságnak, az Európai Uniónak, Japánnak, Dél-Koreának és Szingapúrnak, amelyek szankciókat vetettek ki.

Hszi Csin-Ping ezen felül kijelentette, hogy a nemzetközi közösségnek együtt kell dolgoznia az ilyen ügyeken, nem pedig egy „magas falú kis udvart” építenie, ami senki érdekében nem áll.