Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,85 Ft
Euró
394,53 Ft
Font
460,72 Ft
Bitcoin
65,088 $

Horvátországba mennél nyaralni? Érdemes figyelni, nehogy kellemetlen meglepetés érjen

Egy magyar nyelvű vajdasági hírportál részletes beszámolót közölt egy horvátországi nyaralásról, első kézből.

Fotó: Twenty20
Európa

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Szabad Magyar Szó egyik munkatársa részletes beszámolót közölt horvátországi nyaralásáról, s bár fontos megjegyezni, hogy ez csupán egy nézőpont, mégis érdemes átolvasni, hogy miket tapasztalt a kiruccanáson.

A cikk szerzője és társasága idén nyáron a Zára és Split között található Pakoštanéban szállt meg, ám a nyaralást jó előre megtervezték, így már a télen lefoglalták a szállást. Két héttel korábban ránéztek, és kiderült, hogy egy hasonló helyen egy ugyanakkora apartmant már csak 25 százalékkal drágábban vehettek volna ki. Soron kívül Novák Katalin nem igényelt magának lakást a lemondása után

Ha autóval indul el az ember Horvátországba, mindenképpen olyan szállást érdemes foglalni, mely rendelkezik saját parkolóval, mivel az országban egész nap fizetni kell a parkolásért, ráadásul nem is túl olcsó mulatság. Jó tanács, hogy érdemes kerülni a szombati érkezést és távozást, mivel olyankor vannak a legtöbben az utakon, és a fizetőkapuknál is jelentős torlódásokra kell számítani.

Az apartman tulaja megosztotta, Pakoštanénak mintegy 2000 lakosa lehet, ám a település folyamatosan növekszik, mivel egyre többen vásárolnak üres telkeket a környéken, ahová aztán apartmanházakat húznak fel. Miután a cikkíró és társasága kipakoltak az autóból, a tulaj közölte, hogy hátrébb kellene állniuk, és jobb, ha nincs szem előtt a szerb rendszámtáblás autó.

A településen található éttermekben a következő árképzésre kell számítani: az üdítők (Cedevita, limonádé, Cola, Fanta, Sprite stb.) 15-18 kuna (800-950 forint, egy kuna 53 forint) között mozogtak, egy liter szénsavmentes ásványvizet 25 kunáért adtak, a tintahal 90 és 135 kuna között volt, egy adag csevap sült krumplival 60-90 kuna volt, s ugyanennyibe került egy görög vagy tonhalas saláta is, míg a levesekért 20 és 35 kuna közötti összeget kellett fizetni.

A palacsinta 20-25, a Banana Split 40 kuna volt; egy gombóc fagyi ára 7 és 13 kuna között mozgott, míg a strandon a palacsinta szintén 20 kuna volt; a hamburger 25-35; a főtt kukorica 15; a lekváros vagy csokoládés fánkért pedig 9 kunát kértek, ami a pékségben két kunával volt olcsóbban kapható.

Itt pedig érdemes figyelni a Happy Hour kínálatra, ugyanis egyes helyeken kedvezményesen lehet étkezni bizonyos helyeken, bizonyos időintervallumban: a 11 és 15, illetve a 12 és 17 óra közötti időszakban komoly kedvezményekkel lehet megvásárolni egyes ételeket vagy menüket (85 kunáért levest, főételt, salátát, két deci sört vagy üdítőt és desszertet lehetett kapni).

Összegzés – három dologra is érdemes figyelni, ha Horvátországba megyünk nyaralni:

  1. hiába nézzük meg az árakat a kiszemelt étterem honlapján, egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazokkal az árakkal találkozunk a helyszínen is;
  2. mielőtt fizetnénk mindig nézzük meg a számlát, ugyanis előfordul, hogy még a legjobb hírű éttermekben is jelentősen nagyobb számlát kap az ember, mint amennyit valójában fogyasztott;
  3. a kisebb településekre jellemző, hogy nem lehet kártyával fizetni, ezért mindenképpen érdemes előre lecsekkolni a a fizetési lehetőségeket.

Blinken: az USA nem vett részt az Irán elleni támadásokban, és nem támogatja a rafahi műveletet

Az amerikai külügyminiszter újságírói kérdésre leszögezte, az Egyesült Államok nem vett részt az Irán elleni izraeli támadásban, és Izrael rafahi hadműveletét sem támogatja.