Monumentális erejű földrengés rázta meg a Karib-tenger térségét
7,6-os erősségű földrengés csapott le a Karib-tengeren, ami miatt cunami-riadót fújtak, amit később visszavontak.
Végül törölték a szökőárra vonatkozó figyelmeztetéseket a Karib-tengeren, nem sokkal azután, hogy az elmúlt évek legnagyobb földrengése rázta meg a térséget, a Hondurastól északra fekvő tengert.
A Reuters beszámolója szerint az Amerikai Földtani Intézet (USGS) 7,6-ra becsülte a rengés erősségét, addig a Német Földtudományi Kutatóközpont 7,5-ös erősségű földrengésről számolt be. A mérések alapján 10 kilométeres mélységben volt a rengés, ami akár 3 méteres hullámokat is generálhatott volna Kuba partjainál.
Az amerikai szökőár-előrejelző rendszer a rengést követően Puerto Ricóra és a Virgin-szigetekre is figyelmeztetést adott ki, amiket később szintén töröltek. Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal tájékoztatása szerint 2021 óta nem mértek ekkora rengést a régióban, akkor egy 7,2-es erősségű földmozgás rázta meg Haitit.