Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,964 $

Szakértők: a világ egy harmadik világháborúra számíthat, ha folytatódnak a víruskísérletek

A világot biológiai armageddon fenyegeti, ha a víruskísérletek folytatódnak – figyelmeztetnek a szakértők.

Fotó: CDC
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Mindez azután hangzott el, hogy „elsöprő” bizonyíték került elő arra vonatkozóan, hogy a koronavírust egy vuhani laboratóriumban hozták létre. Steven Quay és Richard Muller vezető tudósok a Wall Street Journal lapnak azt mondták, hogy az állatról emberre terjedő fertőzés elméletének csupán „egy az egymillióhoz” az esélye, hogy igaz.

A duó most egy online konferencián elmondta, hogy a világ biológiai katasztrófával néz szembe, ha a víruskísérleteket nem állítják le azonnal. Dr. Quay, az Atossa Therapeutics gyógyszeripari vállalat vezérigazgatója a washingtoni Hudson Intézetnek nyilatkozva elmondta, hogy a vírus- és vakcinakutatás terén elért eredmények „megnyitották a zsilipeket, ahol reggelre egy biofegyver, délutánra pedig egy vakcina áll rendelkezésre”. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

A news.com.au szerint Dr. Quay elmondta, hogy más vírusokkal ellentétben a koronavírus azonnal rendkívül fertőző volt, amint elkezdett terjedni a közösségben – a professzor szerint ez a jelenség nem felel meg egy természetesen előforduló betegség mintájának.

A SARS-CoV-1 és a MERS járványokkal való összehasonlítás alapján Dr. Quay szerint „annak a valószínűsége, hogy egy közösségben szerzett zoonózis” a SARS-CoV-2 korai terjedése során látott eredményeket produkálja, „szó szerint egy a millióhoz”. Muller professzor, a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem asztrofizikusa szerint a tudósok attól tartanak, hogy „feketelistára kerülnének, és Kína ellenségének bélyegeznék őket”, ha a „laboratóriumi szivárgás” elméletét követnék.

„Ez azt jelenti, hogy Kína ellenőrzést gyakorol az amerikai szólásszabadság felett. Az amerikai tudósok nem is akarták megvitatni a kérdést, mert féltek attól, hogy Kína mit fog tenni. Ez egy nagyon ijesztő beszélgetés”

– tette hozzá.

A megjegyzésekre akkor került sor, amikor egy harvardi tudós elismerte, hogy ő és kollégái korábban Donald Trump volt amerikai elnök iránti gyűlöletből vonakodtak nyilvánosan támogatni a laboratóriumi szivárgás elméletét. A Trump-kormány által támogatott laboratóriumi szivárgás elmélete az elmúlt hetekben újból teret nyert, mivel újabb közvetett bizonyítékok kerültek elő az elmélet kapcsán.

A jelentésekből ugyanis kiderült, a Vuhani Virológiai Intézet három kutatója november 20-án megbetegedett, eközben a Sky News által a héten megszerzett videófelvételek bizonyították, hogy a laboratóriumban élő denevéreket tartottak ketrecekben, ami ellentmond az Egészségügyi Világszervezet vizsgálójának, Peter Daszaknak, aki „összeesküvés-elméletként” utasította el az állítást.

A WHO a koronavírus eredetét kutató vizsgálata februárban arra a következtetésre jutott, hogy „rendkívül valószínűtlen”, hogy a vírus laboratóriumból származik. Az eredmények minőségével kapcsolatos kételyek azonban arra késztették az amerikai kormányt, hogy a múlt hónapban utasítsa hírszerző ügynökségeit egy újabb 90 napos vizsgálat lefolytatására; Joe Biden elnök mellett pedig más világvezetők is további vizsgálatokat követeltek.

Dr. Quay és Muller professzor kifejtették, hogy a SARS-CoV-2 „genetikai ujjlenyomata” a legsúlyosabb bizonyíték arra, hogy a vírust laboratóriumban hozták létre. Rámutattak a CGG-CGG, vagy dupla CGG néven ismert aminosav szekvenciára, amelyet a kutatók általában beillesztenek a vírusokba, hogy növeljék azok halálosságát.

„Valójában a koronavírusok teljes osztályában, amelybe a CoV-2 is tartozik, a CGG-CGG kombináció még soha nem fordult elő a természetben. Most pedig az a helyzet, hogy pontosan ez a szekvencia jelent meg a CoV-2-ben. A zoonotikus eredet híveinek meg kell magyarázniuk, hogy az új típusú koronavírus, amikor mutálódott vagy rekombinálódott, miért éppen a legkevésbé kedvelt kombinációt, a kettős CGG-t választotta. Miért pont azt a választotta, amelyet a laboratóriumi kutatók is választottak volna?”

Folytatódik az árcsökkentés a Lidl-nél, újabb 60 termék árát vitték lejjebb tartósan

Az áruházlánc már több mint 600 termék árát csökkentette az árcsökkentési programja keretében, amihez április elejétől újabb 60 árucikk csatlakozott.