Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,21 Ft
Euró
394,62 Ft
Font
460,72 Ft
Bitcoin
62,206 $

Forradalmi újítást vezetett be a Gránit Bank a Mastercard bankkártyákon

Világviszonylatban is elsők között vezette be november 15-én a Gránit Bank az úgynevezett Mastercard Carbon Calculatort.

Twenty20
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az új metódus révén a kártyabirtokosok mobilbankjukban láthatják, hogy vásárlásaiknak milyen hatása van a környezetükre. A Carbon Calculatort a Mastercard a svéd Doconomy-val közösen fejlesztette azzal a céllal, hogy így is segítse a fogyasztói kiadásokról való tájékoztatást és ösztönözze az éghajlat-tudatosabb vásárlási döntéseket – olvasható a Gránit Bank sajtóközleményében.

A Mastercard az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciája (COP26) kapcsán jelentette be, hogy egy évtizeddel – 2050-ről 2040-re – gyorsítja a nettó zéró üvegházhatású gázok kibocsátási ütemtervét. Fenntartható megoldásának úttörői európai- és latin-amerikai ügyfelek, akik a Gránit Bankkal egy időben, elsők között írták alá a Mastercard Carbon Calculator bevezetését. Soron kívül Helyszíni fotókon a Ferihegyi repülőtérre vezető úton történt halálos baleset

A Gránit Bank pedig már élesítette is a funkciót saját ügyfelei számára. A Carbon Calculator a svéd Doconomy nevű cég Åland Indexére épülő szoftver, amely a legnagyobb cégek tényleges karbon kibocsátási adataiból, valamint iparági átlagok alapján megbecsüli minden egyes kártyás tranzakció karbon lábnyomát.

„A digitális platformokon szolgáltató Gránit Bank választásával az ügyfelek már önmagában is sokat tesznek a környezetért, hiszen jelentős mennyiségű papír és CO2 kibocsátását előzik meg az online bankügyintézéssel. A bank mobilapplikációjában elérhető új funkció, az Öko Kalkulátor használatával magasabb szintre léphetnek a környezettudatosságban” – mondta Jendrolovics Péter, a Gránit Bank ügyvezető igazgatója, a lakossági üzletág vezetője.

„Nagyon örülünk, hogy a világon első kereskedelmi bankként, a Gránit Bank adja meg a lehetőséget az ügyfeleinek, hogy a kalkulátor segítségével személyre szabottan, kártyás vásárlásaik alapján követhessék a mindennapjaikat kísérő CO2 kibocsátást. Ráadásul kibocsátásukat könnyedén semlegesíthetik, hiszen az applikációban pár kattintással egy hazai alapítvány közreműködésével a CO2-t hatékonyan elnyelő fákat is ültethetnek, sőt napról napra nyomon követhetik saját fáik CO2 semlegesítő hatását. Az új megoldás zöld forradalmat indít a pénzügyekben is” – tette hozzá.

A Mastercard nemrégiben végzett felmérése szerint a válaszadók 85%-a világszerte úgy nyilatkozott, hogy 2021-ben hajlandó személyes lépéseket tenni a környezeti és fenntarthatósági kihívások leküzdése érdekében. A Mastercard egy hamarosan publikálásra kerülő kutatása pedig arra is rámutat, hogy társadalmunk fordulóponthoz érkezett mind a fenntartható lehetőségek kínálata, mind a kereslet tekintetében.

A nettó zéró kibocsátásra vonatkozó stratégiája részeként a Mastercard már korábban elkötelezte magát az üvegházhatású gázok csökkentésére vonatkozó, tudományosan megalapozott célkitűzései (SBTi) teljesítése mellett, amelyek összhangban vannak az ENSZ 1,5°C-os jövőre vonatkozó üzleti célkitűzésével. A vállalat 2018-ban 100%-ban megújuló energiára állt át működésében, és kibocsátás-csökkentési stratégiája elsősorban az értékláncának további dekarbonizációjára összpontosít.

Az új, globális fenntarthatósági innovációs laboratóriumának támogatásával a vállalat célja, hogy világszerte 2,9 milliárd Mastercard kártyát használó embert ösztönözzön kézzelfogható cselekvésre a bolygónk érdekében. Ennek keretében a bankok többek között olyan digitális eszközöket kínálnak fogyasztóiknak, amelyek klímatudatos választásokra ösztönöznek. A Mastercard Carbon Calculator mellett ilyen például az alternatív anyagokból készült kártyák kibocsátásnak ösztönzése is.

Izrael felbőszítheti Iránt a robbanások után

Egyre több forrás számol be arról, hogy izraeli rakéták csapódhattak be Irán területén, ahol többek között nukleáris létesítmények is találhatóak.