Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,76 Ft
Euró
395,49 Ft
Font
462,62 Ft
Bitcoin
70,718 $

Fontos bejelentések jöhetnek: fél 3-kor Kormányinfó 

Az adás követhető az M1 műsorán és a Magyarország Kormánya Facebook oldalon is.

Fotó: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezetõ miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivõ a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében 2022. november 16-án. MTI/Soós Lajos
Belpolitika

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő
TÉMÁK

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a közösségi oldalán jelentette be, hogy ismét az újságírók elé állnak Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, ugyanis 14:30-tól Kormányinfót tartanak. 

Utoljára két hete tartottak tájékoztatást a kormány döntéseiről és álláspontjáról, akkor a kis- és középvállalatok helyzetét javítani kívánó csomagról szóltak néhány szót, valamit megosztották a kormány álláspontját a lengyelországi rakétabecsapódásról.  Soron kívül Hajdú Péter: sajnálom, hogy Varga Judit magánéletéből szappanopera lett

NATO, EU, üzemanyag – ezek lehetnek a fő témák 

A napokban belföldön téma volt, hogy vajon van-e elég üzemanyag, hogy áll a Mol, és fenntartható lesz-e az árstop, előfordulhat, hogy erről is fog pár szót szólni Gulyás Gergely. 

A nemzetközi viszonyokban szóba kerülhetnek az európai uniós pénzek, tekintve, hogy a Bizottság további követelményeket támaszt Magyarországgal szemben. 

Ezen felül a NATO ügyei is előkerülhetnek, ugyanis kedden és szerdán Bukarestben üléseznek a külügyminiszterek, de még itt az foglalkoztat mindenkit, hogy Magyarország akadályozza-e Finnország és Svédország csatlakozását annak érdekében, hogy nyomást gyakoroljanak az EU-ra a pénzek miatt. 

Ennek kapcsán a külföldi sajtó is cikkezett, és Sanna Marin finn miniszterelnök is megszólalt, akinek Orbán Viktor azt üzente, hogy a NATO-csatlakozásoknak és a Magyarországnak járó EU-s pénzeknek semmi köze egymáshoz.

Bukarestben Szijjártó Péter is világossá tette, hogy Magyarország nem akadályozza Svédország és Finnország csatlakozását, az Országgyűlés ratifikálni fogja, azonban csak jövőre, ugyanis idén még azokat a jogszabályokat kell elfogadni, amelyeket az EU kért.