Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,36 Ft
Euró
392,73 Ft
Font
458,39 Ft
Bitcoin
63,920 $

Felmérés: Magyarországon szeretik egymást legjobban a párok

Nem sokkal maradt le mögöttünk Olaszország, Portugália és az Egyesült Államok, de Kína, Németország, Pakisztán és Törökország nem teljesített valami jól.

Fotó: Unsplash
Külföld

Koós Alexandra

Szerkesztő

A Scientific Reports folyóiratban jelent meg az a tanulmány, amelyet a szerelemről készített egy közel 100 tudósból álló nemzetközi kutatócsapat, s ennek megvalósításához 45 különböző országban, összesen 9 474 párkapcsolatban élő személyt kérdeztek meg a szerelmi tapasztalataikról.

Piotr Sorokowski, a Wrocławi Egyetem pszichológusa vezette a kutatást, amelyben a szakértők arra voltak kíváncsiak, milyen kapcsolatban áll egy adott államban a modernizáció, a nemi egyenjogúság és a közösségelvűség mértéke az emberek által érzett szerelemmel. Soron kívül Történelmi pillanat, Magyarországra érkezik Kína elnöke

A résztvevők egy 32 kérdésből álló kérdőívet töltöttek ki, s ebben a párjukkal kapcsolatos mondatokat kellett értékelniük egy 1-től (egyáltalán nem) 9-ig (teljes mértékben) terjedő skálán – derül ki a Big Think beszámolójából.

Az eredmények nem lepték meg a kutatókat

A 24.hu szerint végül kiderült, hogy a jobb emberi fejlettségi, modernizációs és nemek közötti egyenlőség indexszel és magasabb átlaghőmérséklettel rendelkező országokban jobban szeretik egymást a párkapcsolatok tagjai.

A felmérésben Magyarország szerepelt a legjobban, a kilencig terjedő skálán közel nyolc pontos átlagot elérve, de Olaszország, Portugália és az Egyesült Államok is viszonylag jól teljesített. A legalacsonyabb átlagok (6,5-7,4) Kínában, Németországban, Pakisztánban és Törökországban születtek.

Az eredmények nem lepték meg a kutatókat, mondván, a nemi egyenjogúság teszi lehetővé, hogy ne jöhessenek létre kényszerházasságok, vagyis a nők azzal házasodhassanak össze, akit valóban szeretnek. A meleg klímájú országokban pedig azért lehet nagyobb a szerelem foka, mert az emberek sokkal több időt töltenek a szabadban, s ez arra ösztönzi őket, hogy többet szocializálódjanak.