Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,01 Ft
Euró
392,66 Ft
Font
457,99 Ft
Bitcoin
64,671 $

Felmérés: jóval kedvezőbbnek látjuk az ország helyzetét, mint egy hónapja

Ugyanakkor a magyarok jelentős többsége úgy gondolja, hogy továbbra is rossz irányba mennek a dolgok.

Fotó: Unsplash
Külföld

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az Ipsos nemzetközi kutatása alapján az előző hónaphoz képest márciusban 7 százalékponttal nőtt azok aránya, akik jónak látják Magyarország helyzetét, s a vizsgált 29 országból hazánkban nőtt a legnagyobb arányban az optimisták tábora (12-ről 19%-ra), de ez még így is jelentősen elmarad a 2019 márciusában mért csúcstól (40%).

A felmérésben részt vevő országok átlagát tekintve a megkérdezettek 38%-a úgy érzi, hogy jó irányba mennek a dolgok a hazájában, ám egyes országokban igen nagy eltérések tapasztalhatók: Szingapúrban például 83% gondolja ezt, Németországban viszont csak 4%, s a magyarok 16%-a nyilatkozta azt, hogy jól mennek a dolgok, míg 84% pesszimistább volt ezen a téren. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Az összes megkérdezett 42%-át aggasztotta az infláció, ami Magyarország esetében 49% volt, egyúttal azt is jelenti, hogy 9 százalékponttal kevesebb, mint az előző hónapban, ami rekordmagas eredmény. Ez alapján arra lehet következtetni, hogy a kormányzat nyugtató kommunikációja, miszerint év végére egy számjegyű lehet a pénzromlás, hatással van a lakosság érzelmeire.

Egyes problémák sokakat aggasztanak

Ezzel együtt azonban sokakat aggaszt a szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség: míg átlagosan 31%-ot mért az Ipsos, Thaiföldön és Magyarországon 43, illetve 42%-ot, amely a többi országhoz képest a legmagasabb arány. Ezzel szemben Szingapúrban és az Egyesült Államokban csak 18% gondolta ezt égető problémának – számolt be a 24.hu.

A pénzügyi, illetve politikai korrupció az összes megkérdezettből minden 4. embert aggasztott, Magyarországon pedig az emberek felét, így a rangsorban 5. helyre kerültünk (Dél-Afrika, Indonézia, Peru és Malajzia után), míg más európai országok jobban állnak ezen a téren: pl. Franciaországban és Svédországban csak 7% vélekedett így.

A gazdaság állapotát illetően csak a válaszadók 33%-a mondta azt, hogy jó a helyzet, 67% viszont sokkal gondterheltebb volt ebből a szempontból, illetve leginkább a szingapúriak elégedettek 77%-os „jó” válasszal, míg Japánban csak 9% vélekedett ugyanígy. A magyarok kicsit elégedettebbek, nálunk 19% jelölte meg azt, hogy jó helyzetben van a gazdaság, s ez a vizsgált európai országok között a legjobb eredmény.