Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,681 $

Felfüggesztett börtön kiszabását kérte az ügyészség Varju Lászlóra

A vád Varjú Lászlóra 1 év 10 hónap börtönbüntetést kért négy év próbaidőre felfüggesztve.

Fotó: Budapest, 2020. május 18. Varju László, a DK képviselõje azonnali kérdést tesz fel az Országgyûlés plenáris ülésén 2020. május 18-án. MTI/Szigetváry Zsolt
Belföld

Kornis Vivien

Szerkesztő

Varju László büntetőpere kedden az MTVA épületében dolgozó fegyveres biztonsági őrök és munkavállalók meghallgatásával folytatódott a Fővárosi Törvényszéken. A tárgyaláson kiderült, hogy a vád szerint a 2018 decemberében történt dulakodás során a súlyos sérüléseket szenvedő biztonsági őr mellett 3-4 másik őr is megsérült – számolt be a 24.hu

A Demokratikus Koalíció képviselőjét súlyos testi sértéssel és garázdasággal vádolják, de az eljáráshoz csatoltak egy másik ügyet is, melyben választás rendje elleni bűntettel vádolják. Az ügyészség szerint Varju a 2018-as országgyűlési választás előtt egy független jelöltnek anyagi juttatást ígért, ha visszalép a javára, a férfi azonban visszautasította az ajánlatot. 

Varju a 24.hu megkeresésére azt mondta, hogy nem történt ilyen és tagadta, hogy bárkit is meg akart volna vesztegetni. A többi vádpontban szintén ártatlannak vallotta magát.

A vád szerint Varju több országgyűlési képviselővel együtt 2018 decemberében bement az MTVA székházába, hogy beolvastassák a követeléseiket, a biztonsági vezető azonban közölte, hogy a zárt, védett területekre nem lehet belépni, de a képviselők továbbra is az élő műsor helyszínére való beengedésüket követelték. 

Az ügyészség szerint Varju László a stúdióba történő bejutás érdekében nekirontott a biztonsági szolgálatnak és dulakodás közben megszorította az egyik biztonsági őr vádliját, emiatt kell garázdaságért felelnie.

Súlyos testi sértés miatt pedig azért, mert később a székház első emeletén be akart menni arra a folyosóra, ahonnan a vezérlőhelyiségek és a hírszerkesztőség nyílik. Varjut többször távozásra szólították fel, azonban nem volt hajlandó elhagyni a területet, ezért testi kényszert alkalmaztak vele szemben. A vád szerint Varju továbbra is ellenszegült, a földre feküdt és elkapta és kihúzta egy biztonsági őr lábát, aki emiatt a földre esett és nyolc napot túl gyógyuló sérülést szenvedett.

Elsőként az MTVA székházában dolgozó egyik biztonsági őrt hallgatták ki tanúként, aki elmondta, hogy a stúdió előtt dulakodás történt, Varju pedig kiabált és lökdösődött. Elmondta, hogy egy kint várakozó munkatársa azt mondta, megharapták a kezét, neki pedig az ujja sérült meg, amikor kivitték Hadházy Ákost. Állítása szerint egy őrparancsnok is megsérült. 

A férfi az ügyész kérdésére azt mondta, nem emlékszik, Varju bármelyik kollégája lábát megszorította volna, és egyik munkatársának sem volt szüksége mentőre, egyedül a képviselő kérte a mentők segítségét a történtek után. 

A másodikként kihallgatott biztonsági őr szerint az egyik védett stúdió előtt Varju megtámadta kollégáját és megszorította a lábát. A dulakodás egy-két percig tartott. Elmondta, hogy az incidens során kisebb zúzódásos sérüléseket szenvedett és a karját is megharapták. A biztonsági őr szerint két kollégája derék, felső végtag, valamint zúzódásos sérüléseket szenvedett.

Egy harmadik biztonsági őr elmondta, hogy dulakodás közben a stúdió előtt felnyomták a falra és megsérült a bal csuklója és a könyöke. 

Hankó Faragó Miklós, Varju ügyvédje a lapnak elmondta, hogy ügyfelére 1 év 10 hónap börtönbüntetést kértek négy év próbaidőre felfüggesztve, de azt nem érti, hogy miért, mert szerinte semmilyen bűncselekményt nem követett el. Az ügyvéd elmondta, úgy véli, a biztonsági őrök hivatalos személy elleni erőszakot követtek el. 

“A székházban hivatalos személy elleni erőszakot követtek el. Számos közfeladatot ellátó személy akadályozta az országgyűlési képviselők munkáját, és ennek során bántalmazták őket. Ők pedig jogos védelmi helyzetben voltak. Hat fegyveres biztonsági őrrel szemben, ha a földön fekvő képviselőt bántalmazzák, akkor azt gondolom, hogy az egy jogos védelmi helyzet” – közölte Hankó, és hangsúlyozta, hogy a hivatalos személyek fokozott büntetőjogi védelmet élveznek. 

„Az 1990-es rendszerváltás óta ez volt a legsúlyosabb támadás a szabadon választott Országgyűlés tagjaival szemben. Ahelyett, hogy a biztonsági őrök megvédték és segítették volna a képviselők munkáját, hatan-heten támadtak egy képviselőre, s erőszakot alkalmaztak velük szemben. Azt gondolom, hogy egy igazi hatalmi arrogancia, és cinizmus az ügyészség részéről, hogy nem a biztonsági őrökkel szemben folyik büntetőeljárás hivatalos személy elleni erőszak miatt, hanem az általuk bántalmazott képviselőt vádolták meg a bíróság előtt. Ezt felháborítónak tartom” – magyarázta Hankó.

A NASA vezetője szerint Kína katonai projekteket hajt végre az űrben

A NASA igazgatója szerint jó esély van arra, hogy Kína a civil űrprogramjait katonai műveletek fedezésére használja.