Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,66 Ft
Euró
393,92 Ft
Font
460,41 Ft
Bitcoin
70,862 $

Több mint egy évszázaddal a megírása után célba ért egy levél Londonban

A levelet még 1916 februárjában küldték, ám még csak most, több mint egy évszázaddal annak megírása után jutott el a címre.

Fotó: Unsplash/Annie Spratt A kép illusztráció.
Epic

Borbély Fanni

Szerkesztő

A CNN számolt be a nem mindennapi történetről: 1916 februárjában valaki a dél-londoni Hamlet Roadra címzett egy levelet, mely a jelenlegi lakók legnagyobb megdöbbenésére még csak most érkezett meg. Finlay Glen, aki jelenleg abban a házban lakik, ahová címezték a levelet, megosztotta:

„Észrevettük, hogy a rajta lévő évszám ’16. Szóval azt hittük, hogy 2016. Aztán észrevettük, hogy a bélyegen nem királynő, hanem király volt, így éreztük, hogy nem lehetett 2016.” Soron kívül Nem sok bolt lesz nyitva az ünnepek alatt, érdemes hamar letudni a bevásárlást

Glen elárulta, hogy a levél pár évvel ezelőtt érkezett birtokára, ám csak nemrég vitte el a helyi történelmi társasághoz, hogy ők tovább kutakodhassanak a rejtélyes eltévedt levél kapcsán. A borítékon egy 1 pennys bélyeg található, melyen V. György király feje látható.

A levelet még az első világháború közepén adták fel, érdekesség, hogy több mint egy évtizeddel azelőtt, hogy II. Erzsébet királynő megszületett volna. Miután Glen rájött, hogy ez a levél milyen régi, úgy döntött, felbontja, hog megtudja, mi lapulhat benne.

Fontos megjegyezni azonban, hogy az Egyesült Királyságban a 2000. évi postai szolgáltatásokról szóló törvény értelmében bűncselekménynek számít, ha olyan levelet bont fel az ember, amit nem neki címeztek. Glen azonban közölte, csak akkor fog bocsánatot kérni a felbontásért, ha valaki közli vele, hogy bűncselekményt követett el.

Mi állt a levélben?

Miután azonban rájött, hogy a levél történelmi jelentőségű lehet, átadta azt a Norwood Review-nak, egy helyi negyedéves magazinnak. Stephen Oxford, a magazin szerkesztője a levél kapcsán úgy fogalmazott:

„Helytörténészként meglepődtem és örömmel fogadtam, hogy a levél részletei eljutottak hozzám.”

A levelet „kedves Katie-nek” címezték, aki Oxford szerint a helyi bélyegmágnás, Oswald Marsh felesége volt. A levelet Christabel Mennel, Henry Tuke Mennel teakereskedő lánya írta, miközben családja a nyugat-angliai Bathban nyaralt. A levélben Mennel a következőket írja:

„Nagyon nyomorultul éreztem magam itt egy nagyon erős megfázással.”

A Norwood Review hamarosan teljes jelentést készít a levélről, így a későbbiekben kiderülhet, hogy pontosan mi állt benne, és mekkora történelmi jelentőséggel bír eme több mint egy évszázados levél.