394,64 Ft
461,03 Ft
64,655 $

Így lett bajnok a Barcelona a Real Madrid előtt (videó)

Videós összefoglaló a Barcelona bajnoki győzelméről, amire éveket kellett várniuk a katalánoknak, de Xavi visszajuttatta a csapatot a csúcsra.

Fotó: EPA/Andreu Dalmau

Felemás érzései lehetnek a Barcelonának, mert ugyan megnyerték a LaLiga címét, az európai kupaporondon nagyon gyengén szerepeltek. Hamar kiestek a Bajnokok Ligájából, amivel súlyos pénzektől estek el.

Ezt követően az Európa-liga sem tartott sokáig számukra, noha sokan elvárták volna a csapattól, hogy megnyerjék a sorozatot. A Manchester United jelentette számukra a végállomást, viszont a LaLigában még a Real Madrid sem múlta felül őket. Soron kívül Nem kizárt, hogy ismételten benzinárstop kerül bevezetésre

Sokáig fej-fej mellett haladt a két legendás csapat, majd jött egy pont, amikor a Barca elhúzott, és akkor már biztosnak tűnt a címük. Mint arról korábban beszámoltunk, a katalánok vasárnap este matematikailag is eldöntötték a kérdést a városi rivális Espanyol otthonában.

A balhé sem maradt el, viszont ez semmin nem változtat, és a Barcelona folytathatja az ünneplést. Lewandowski már a 11. percben eredményes volt, majd jött Balde a 20. percben. 20 perccel később a Bayern legendája duplázott, míg az 53. percben 4-0 volt az állás Kounde góljával.

Az Espanyol nem adta fel, a dühös és csalódott hazai közönsége miatt sem. A 73. percben Paudo szépített Calero passzából, és ugyan a hosszabbításban Joselu 4-2-re módosította az állást, ez semmire nem volt elég. A hazaiak szurkolói főként amiatt lehetnek mérgesek, mert a csapatuk a kiesés szélére került, csak a 19. helyen állnak, így elképzelhető, hogy a másodosztályban találják magukat a következő szezonban.

Pár éven belül elektromágneses fegyverekkel tizedelhetik meg a drónokat

Az amerikai haditengerészet már teszteli a szuperfegyvert, ami új fejezetet nyithat a harcászatban.

Nem kizárt, hogy ismételten benzinárstop kerül bevezetésre

Noha korábban még arról volt szó, vajmi kevés esély van egy újabb benzinárstopra, most úgy néz ki, akár már a jövő héten dönthetnek az újbóli bevezetéséről.

Kiderült, mire célozhatott Izrael a rakétáival

Egyre több információ lát napvilágot az állítólagos izraeli támadásról, amit Irán ellen követtek el, mely a megtorlás első felvonása lehetett.