Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,60 Ft
Euró
393,61 Ft
Font
458,18 Ft
Bitcoin
64,371 $

ENSZ – egy egész generációt érintő oktatási katasztrófa felé sodródunk

Az ENSZ főtitkára, Antonio Gueterres arra figyelmeztette a világot a keddi sajtótájékoztatója során, hogy a koronavírus-járvány okozta iskolabezárások következtében egy egész generációnyi diák nézhet szembe oktatási katasztrófával világszerte.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Az ENSZ főtitkára, Antonio Gueterres arra figyelmeztette a világot legutóbbi sajtótájékoztatója során, hogy a koronavírus-járvány okozta iskolabezárások következtében egy egész generációnyi diák nézhet szembe oktatási katasztrófával világszerte.

A koronavírus-járvány teljes mértékben átalakította az életünket, ami számos formában megnyilvánul. Szinte biztosra vehető, hogy amint végre túl leszünk a pandémián, az életünk sosem lesz ugyanolyan, mint eddig volt, és ez az oktatásra is kihathat. A digitalizáció itt is átveheti az uralmat, már ahol ezt meg tudják engedni maguknak. Soron kívül A sok építkezés miatt tovább pusztult a Balaton nádasállománya

A világban ugyanis vannak olyan régiók, különösen a „fejlődő országoknak” vagy „harmadik világnak” titulált nemzetek körében, ahol az online oktatás az alapvető infrastrukturális hiányosságok miatt nehezen vagy egyáltalán nem megoldható. Erre figyelmeztetett az ENSZ első számú embere is, a számok pedig, amiket közölt, tovább szemléltetik a probléma mélységét.

Guterres elmondása szerint ugyanis július közepéig bezárólag körülbelül 160 országban zárták le ideiglenesen az iskolákat, mely több mint 1 milliárd tanulót és 40 millió óvodást érintett. A főtitkár kiemeli, hogy már az eddigiek során is 250 millió iskolás korú gyermeknek nem volt biztosítva az oktatása, és a fejlődő országokban a középiskolákban végzett tanulók mindössze negyede szerzi meg az alapvető képességeket.

„Jelenleg egy generációs oktatási katasztrófával nézünk szembe, aminek következtében elmondhatatlan mértékű emberi potenciál mehet a kukába, több évtizednyi előrelépés válhat semmivé, az eddig is mélyen gyökeredző egyenlőtlenségek pedig tovább fokozódhatnak”

vázolta fel a drámai jóslatot Guterres.

Az ENSZ-főtitkár azt is hozzáteszi, hogy amint a koronavírus terjedését valamennyi ország vezetése az irányítása alá vonja, annak kell az első számú prioritásnak lenni, hogy biztonságosan visszatérjenek a gyermekek az iskolákba. Jelenleg a probléma enyhítésének kulcsa viszont az lehet, hogy a szülőkkel, tanárokkal és a fiatalokkal folyamatosan egyeztetnek az illetékesek.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/koronavirus-nem-tul-pozitiv-kepet-vazolt-fel-a-who/

Kutatás: nem mindegy, milyen nemű az orvosunk

Meglepő megállapításokat tettek a szakértők a téma kapcsán.