Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,21 Ft
Euró
393,47 Ft
Font
458,02 Ft
Bitcoin
66,475 $

Elgondolkodtató grafikon az európai légi utazás járvány alatti visszaeséséről

Az európai légi forgalom koordinálásáért és menedzseléséért felelős szervezet, az Eurocontrol fontos adatokat hozott nyilvánosságra, amelyeken keresztül tisztábban átláthatjuk, mekkora kárt okozott az utasszállításban a koronavírus-járvány.

Most

Nagy Noel

Szerkesztő

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai szerint csak februárban – amikor még nem vetettek ki mindenhol utazási korlátozásokat vagy tilalmakat – már 14.1%-kal esett vissza a légi forgalom a 2019. februári adatokhoz képest.

Márciusban, amikor már a legtöbb országban megjelent vagy egyenesen berobbant a járvány, a visszaesés már 80-90%-os mértéket öltött. Néhány ország esetén egészen drámai forgalomzuhanás történt, Portugáliában például ez a szám 94%. Nem véletlenül fogalmazott úgy az IATA főigazgatója, Alexandre de Juniac, hogy ez a legnagyobb válság, amivel az iparág valaha szembe nézett. Soron kívül A Ferencváros edzője kemény elődöntőre számít a Nyíregyháza ellen

Forrás Eurocontrol

A történelmi jelentőségű visszaesés a számok nyelvén azt jelenti, hogy nagyjából 100 millió utast vesztettek így a légitársaságok, ami legalább 20 milliárddal csapolta meg az egyes társaságok bevételét, a kieső utasok száma év végéig pedig akár a 860 milliót is elérheti.

Természetesen nem csak Európában esett vissza ennyire a légi utasszállítás, a világ valamennyi pontján gondot okoz a probléma, amely átfogóan nézve az egész turizmus iparágat érinti. Európában mindez azért igazán vészjósló, mert az európaiak körülbelül 10%-a a turizmusban dolgozik, és az ideiglenes visszaesés következtében elbocsátási hullám indult be a szektorban.

Sajnálatos módon a légi közlekedés az az iparág, amit a leginkább a padlóra küld a koronavírus következtében kialakuló gazdasági válság, és egyelőre nem tűnik úgy, hogy bármit is tudnának tenni a segélykérésen kívül. Néhány országban már megkezdték a vesztegzárak feloldását, de hosszú hónapok, akár évek telhetnek el, mire visszarázódik a normális kerékvágásba a szektor.

Az Egyesült Államokban remek drónfelvételt is készítettek a járvány miatt szolgálaton kívülre helyezett repülőkről:

https://liner.hu/lenyugozo-felvetel-egy-repulogep-parkrol-ahol-a-foldre-kenyszerult-repuloket-taroljak/